17:37 03/10/2025Գետանցում իրականացնելիս՝ ավտոմեքենան արգելափակվել է գետումՀոկտեմբերի 3-ին, ժամը 14։47-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Ջրառատ թաղամասի գերեզմանների մոտակայքում ավտոմեքենան...
16:27 03/10/2025Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին վթարի հետևանքով մեկ մարդ հոսպիտալացվել էԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 3-ին, ժամը 11։52-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Պարույր Սևակ գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել...
15:50 03/10/2025Փորսուղների խաղը Խոսրովի անտառումԳորշուկը (փորսուղ) համարվում է ամենամաքրասեր կենդանին։ Չնայած թվացող ծանրաշարժությանը՝ գորշուկները բավականին ճարպիկ են․ որսում են կրծողներ, գորտեր, մողեսներ և անգամ հողի տակից փորելով հանում են...
14:56 03/10/2025Անգլիական եկեղեցին առաջին անգամ կին կղեկավարիՄալալին ոչ միայն կդառնա Անգլիայի եկեղեցու առաջին կին արքեպիսկոպոսը, այլև պատմության մեջ Քենթերբերիի ամենաերիտասարդ արքեպիսկոպոսը՝ 63 տարեկան
13:56 03/10/2025Նիկիտա Սիմոնյանն ընդգրկվել է ուկրաինական սև ցուցակումՌուսաստանի ֆուտբոլային միության առաջին փոխնախագահ, 1956 թվականի օլիմպիական չեմպիոն և Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի բոլոր ժամանակների լավագույն ռմբարկու Նիկիտա Սիմոնյանն ընդգրկվել է ուկրաինական «Միրոտվորեց»...
13:35 03/10/2025Սանկտ Պետերբուրգում մեքենան կամրջից թռել է ու հայտնվել ուղիղ գետի մեջԱյսօր առավոտյան համացանցում տարածվել է տեսանյութ, թե ինչպես է Սանկտ Պետերբուրգում Porsche Cayenne մեքենան կամրջից մի մեծ թռիչք անում ու հայտնվում գետում։ Սանկտ Պետերբուրգի և Լենինգրադի մարզի Ներքին...
13:22 03/10/2025Ռուսաստանում կեղծված օղուց մահшցածների թիվը հասել է 41-իՆախկինում հաղորդված 38 մահվան դեպք
12:52 03/10/2025Հանգստյան օրերը կլինեն տաք ու առանց տեղումներիԵրևան քաղաքում հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝...
12:07 03/10/2025Տեսած կլինեք՝ վերջին օրերին սննդամթերքի՝ կաթ, ձավար, ձու, ձեթ գներն որքան է բարձրացել. Խաչատրյան«Վստահ եմ, որ վերջին օրերին այցելել եք պարենային խանութներ ու տեսել եք, թե սննդամթերքի գները կաթ, ձավար, ձու, ձեթ որքան է բարձրացել»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության...
09:50 03/10/2025Գայանե Մանուկյանը լքել է ReOpen Media-նԳայանե Մանուկյանը լքել է իր պաշտոնը Ազգային Ցանց Հիմնադրամում և ReOpen Media-ում։ Այդ մասին նա հայտնել է սոցիալական ցանցի իր էջում։ Նա համահիմնադիրն էր նաև գործադիր տնօրենը։ «Սիրով ու հավատով եմ...
09:00 03/10/2025Ալագյազ-Ապարան ավտոճանապարհին բախվել են ավտոմեքենաներԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 2-ին, ժամը 20։07-ին տեղեկություն է ստացվել, որ «Ճլի գյոլ» կոչվող տարածքի մոտակայքում տեղի ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է...
08:36 03/10/2025Հոկտեմբերի 3-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:42 02/10/2025«Mercedes»-ի և շտապօգնության ավտոմեքենայի բախման հետևանքով բուժքույրն ու բուժառուն տեղափոխվել են հիվանդանոցՎթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ,
21:33 02/10/2025Թևոսյան փողոցում գտնվող էլեկտրակայանում հայտնաբերվել է որոնվող անհետ կորածի մшրմինըԿազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են նախաքննական մարմին
20:00 02/10/2025Փաստորեն, բժշկական գիտությունների դոկտորը բուժքույր կոլեգայի հետ պետք է համաձայնեցնի հանրային առողջությանը վերաբերվող հարցերը․ ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Երևանի ավագանու մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ղեկավարում է բժշկական գիտությունների դոկտոր, նյարդավիրաբույժ Հայկ...
18:07 02/10/2025Ֆրանսիայում զանգվածային բողոքի ցույցեր են տեղի ունենումՖրանսիայում ընթանում են զանգվածային բողոքի ցույցեր՝ ուղղված խնայողության միջոցառումներին և կառավարության առաջարկած բյուջեին։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելի տեղի ԶԼՄ-ներին։...
17:45 02/10/2025«Արծվաբերդ»-ում գրանցվել ՀՀ կարմիր գրքում ընդգրկված, անհետացած տեսակ համարված սունկՍեպտեմբեր ամսին Հայհիդրոմետ ՊՈԱԿ-ի կենսաբազմազանության խմբի կողմից իրականացվող հերթական դաշտային աշխատանքների ընթացքում «Արծվաբերդ» անտառտնտեսության տարածքում գրանցվել է Battarrea phalloides սնկի...
17:02 02/10/2025Ոճաբանը թվարկել է այս աշնան ամենանորաձև գույներըՈճաբան Յուլիա Ժելեզնովան նշել է 2025 թվականի աշնան հագուստի ամենանորաձև գույնը: Մասնագետի խոսքով՝ ցուցակը գլխավորում է շոկոլադե մուսի (Mocha Mousse) «համեղ» երանգը: «Այն հարմար է ինչպես առօրյա...

11:41 30/05/2024На центральных улицах Еревана движение транспорта парализованоПроводимая по призыву лидера движения «Тавуш во имя Родины», архиепископа Баграта Галстаняна акция протеста на машинах на площади Республики в Ереване, одновременно с заседанием правительства в...
11:34 30/05/2024Сигналы, полицейские, задержания: напряженная ситуация на площади Республики в ЕреванеПолиция Армения стянула крупные силы к зданию правительства, где проходит акция протеста с требованием отставки премьера Никола Пашиняна.
11:10 30/05/2024Акция на машинах на площади Республики в Ереване - по призыву архиепископа Баграта Галстаняна (прямая трансляция)Возглавляющий движение "Тавуш во имя Родины" архиепископ Баграт Галстанян призвал сторонников въехать на своих машинах на площадь Республики перед зданием кабмина для участия в акции протеста во...
11:06 30/05/2024Умерла актриса Анастасия ЗаворотнюкАктриса Анастасия Заворотнюк умерла после продолжительной болезни, сообщили на ее странице в соцсетях.
11:03 30/05/2024Праздники Армянской церкви: День памяти Св. Иоанна Предтечи и епископа АфиногенаДень памяти перенесения мощей Св. Иоанна Предтечи и епископа Афиногена в Армению празднует Армянская церковь 30 мая. Афиноген был братом Мариам, жены Св. Григория Просветителя, епископом Питактона,...
17:46 29/05/2024Реакция monumentwatch.org – на азербайджанские обвинения в «разрушении» Ходжалинского некрополяНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (MONUMENT WATCH) сообщает: «22 мая 2024года в репортаже азербайджанского телеканала AZTV отмечалось, что армянская сторона...
17:29 29/05/2024Андраник Кочарян: Спасибо министерству внутренних дел Армении за священную службу«Спасибо министерству внутренних дел Армении за священную службу», – сказал на совместном заседании постоянных комиссий НС Армении при обсуждении годового отчета «Об исполнении Государственного...
17:21 29/05/2024Трамп продал свой самолет из-за высоких судебных расходовКандидат на пост президента США от Республиканской партии Дональд Трамп продал свой частный самолет Cessna Citation X, чтобы покрыть судебные расходы.
17:13 29/05/2024В результате природной стихии 25-26 мая железнодорожные пути в Лорийской области Армении были повреждены в 8 местахВ результате природной стихии 25-26 мая железнодорожные пути в Лорийской области были повреждены в 8 местах общей протяженностью до 2-х километров, сообщают из компании «Южно-кавказская железная...
17:09 29/05/2024Самолет с пассажирами сдуло ветром в американском ДалласеВ США противостоят шторму. Натиска стихии не выдерживают даже авиалайнеры. В международном аэропорту Далласа ветром сдуло самолет прямо с пассажирами, сообщает «МИР 24». Самолет оторвало от трапа, и...
16:05 29/05/2024Иеромонах Асогик Карапетян: Сегодняшний комментарий Никола Пашиняна – непристойный, более того, абсурдныйСегодняшний комментарий премьер-министра Республики Армения по поводу бесстыдства и позора у мемориального комплекса «Сардарапат» по коварной государственной провокации 28 мая является непристойным,...
15:35 29/05/2024Певица Алсу впервые после развода появилась на публике, в компании жены Гарика МартиросянаСупруга шоумена Гарика Мартиросяна Жанна опубликовала в Instagram совместную фотографию с певицей Алсу на фоне новостей о разводе исполнительницы.
15:29 29/05/2024Считаю неприемлемым создание любых препятствий для Армянской Апостольской церкви и ее главы – певец Размик Амян«Считаю неприемлемым создание любых препятствий для Армянской Апостольской церкви и ее главы», – такую позицию выразил известный певец Размик Амян, коснувшись инцидента с католикосом всех армян...
15:12 29/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Ваге Казарян, которого я знал раньше, «умер»Сторонники движения «Тавуш во имя Родины» вместе с архиепископом Багратом Галстаняном с утра 29 мая находились у здания МВД, требуя встречи с министром внутренних дел Армении Ваге Казаряном, чтобы...
14:35 29/05/2024Житель Индонезии на 12-й день после свадьбы обнаружил, что женился на мошеннике, который притворялся женщиной ради денегЖитель Индонезии на 12-й день после свадьбы обнаружил, что его супруга — мошенник, притворившийся женщиной ради денег.
14:28 29/05/202450-градусная жара накрыла Индию, Пакистан и БангладешВ Москве установилась аномально-жаркая погода. Температура на 10 градусов выше положенной климатической нормы. МЧС объявило штормовое предупреждение. Примерно такая же ситуация еще в шести регионах...
13:17 29/05/2024Резко ухудшилось самочувствие одной из участниц акции у здания МВД АрменииЛидер движения «Тавуш во имя Родины» Баграт Галстанян и граждане утром 29 мая направились к зданию МВД, требуя встречи с министром Ваге Казаряном.
12:35 29/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Наша борьба против дуэта «Пашиев», в концептуальном смысле, а не оскорбительноАрхиепископ, или эта волна, народное движение – не против кого-то, а во имя торжества истины. Если говорить о том, что вышли против кого-то, то только против дуэта «пашиев»», – сказал журналистам 29...
12:02 29/05/2024Пашинян: Армия нужна Республике Армения не как инструмент войны, а как инструмент мираНикол Пашинян на совместном заседании постоянных комиссий Национального Собрания при предварительном обсуждении годового отчета «Об исполнении государственного бюджета Республики Армения на 2023 год»...
17:53 28/05/2024Элибегова – Пашиняну: Твои сторонники увидели, что не ты диктуешь повестку дняЭксперт по вопросам Азербайджана Анжела Элибегова на своей странице в соцсети Facebook обратилась к Николу Пашиняну: «Знаешь, что увидели сегодня твои сторонники?