17:37 03/10/2025Գետանցում իրականացնելիս՝ ավտոմեքենան արգելափակվել է գետումՀոկտեմբերի 3-ին, ժամը 14։47-ին Կոտայքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Հրազդան քաղաքի Ջրառատ թաղամասի գերեզմանների մոտակայքում ավտոմեքենան...
16:27 03/10/2025Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին վթարի հետևանքով մեկ մարդ հոսպիտալացվել էԱրարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 3-ին, ժամը 11։52-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին՝ Պարույր Սևակ գյուղի մոտակայքում, տեղի է ունեցել...
15:50 03/10/2025Փորսուղների խաղը Խոսրովի անտառումԳորշուկը (փորսուղ) համարվում է ամենամաքրասեր կենդանին։ Չնայած թվացող ծանրաշարժությանը՝ գորշուկները բավականին ճարպիկ են․ որսում են կրծողներ, գորտեր, մողեսներ և անգամ հողի տակից փորելով հանում են...
14:56 03/10/2025Անգլիական եկեղեցին առաջին անգամ կին կղեկավարիՄալալին ոչ միայն կդառնա Անգլիայի եկեղեցու առաջին կին արքեպիսկոպոսը, այլև պատմության մեջ Քենթերբերիի ամենաերիտասարդ արքեպիսկոպոսը՝ 63 տարեկան
13:56 03/10/2025Նիկիտա Սիմոնյանն ընդգրկվել է ուկրաինական սև ցուցակումՌուսաստանի ֆուտբոլային միության առաջին փոխնախագահ, 1956 թվականի օլիմպիական չեմպիոն և Մոսկվայի «Սպարտակ»-ի բոլոր ժամանակների լավագույն ռմբարկու Նիկիտա Սիմոնյանն ընդգրկվել է ուկրաինական «Միրոտվորեց»...
13:35 03/10/2025Սանկտ Պետերբուրգում մեքենան կամրջից թռել է ու հայտնվել ուղիղ գետի մեջԱյսօր առավոտյան համացանցում տարածվել է տեսանյութ, թե ինչպես է Սանկտ Պետերբուրգում Porsche Cayenne մեքենան կամրջից մի մեծ թռիչք անում ու հայտնվում գետում։ Սանկտ Պետերբուրգի և Լենինգրադի մարզի Ներքին...
13:22 03/10/2025Ռուսաստանում կեղծված օղուց մահшցածների թիվը հասել է 41-իՆախկինում հաղորդված 38 մահվան դեպք
12:52 03/10/2025Հանգստյան օրերը կլինեն տաք ու առանց տեղումներիԵրևան քաղաքում հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝...
12:07 03/10/2025Տեսած կլինեք՝ վերջին օրերին սննդամթերքի՝ կաթ, ձավար, ձու, ձեթ գներն որքան է բարձրացել. Խաչատրյան«Վստահ եմ, որ վերջին օրերին այցելել եք պարենային խանութներ ու տեսել եք, թե սննդամթերքի գները կաթ, ձավար, ձու, ձեթ որքան է բարձրացել»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության...
09:50 03/10/2025Գայանե Մանուկյանը լքել է ReOpen Media-նԳայանե Մանուկյանը լքել է իր պաշտոնը Ազգային Ցանց Հիմնադրամում և ReOpen Media-ում։ Այդ մասին նա հայտնել է սոցիալական ցանցի իր էջում։ Նա համահիմնադիրն էր նաև գործադիր տնօրենը։ «Սիրով ու հավատով եմ...
09:00 03/10/2025Ալագյազ-Ապարան ավտոճանապարհին բախվել են ավտոմեքենաներԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 2-ին, ժամը 20։07-ին տեղեկություն է ստացվել, որ «Ճլի գյոլ» կոչվող տարածքի մոտակայքում տեղի ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է...
08:36 03/10/2025Հոկտեմբերի 3-ին բազմաթիվ հասցեներում լույս չի լինի«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 3-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
22:42 02/10/2025«Mercedes»-ի և շտապօգնության ավտոմեքենայի բախման հետևանքով բուժքույրն ու բուժառուն տեղափոխվել են հիվանդանոցՎթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ,
21:33 02/10/2025Թևոսյան փողոցում գտնվող էլեկտրակայանում հայտնաբերվել է որոնվող անհետ կորածի մшրմինըԿազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են նախաքննական մարմին
20:00 02/10/2025Փաստորեն, բժշկական գիտությունների դոկտորը բուժքույր կոլեգայի հետ պետք է համաձայնեցնի հանրային առողջությանը վերաբերվող հարցերը․ ՎարդանյանԵրևանի ավագանու անդամ Քրիստինա Վարդանյանը գրում է․ «Երևանի ավագանու մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը ղեկավարում է բժշկական գիտությունների դոկտոր, նյարդավիրաբույժ Հայկ...
18:07 02/10/2025Ֆրանսիայում զանգվածային բողոքի ցույցեր են տեղի ունենումՖրանսիայում ընթանում են զանգվածային բողոքի ցույցեր՝ ուղղված խնայողության միջոցառումներին և կառավարության առաջարկած բյուջեին։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելի տեղի ԶԼՄ-ներին։...
17:45 02/10/2025«Արծվաբերդ»-ում գրանցվել ՀՀ կարմիր գրքում ընդգրկված, անհետացած տեսակ համարված սունկՍեպտեմբեր ամսին Հայհիդրոմետ ՊՈԱԿ-ի կենսաբազմազանության խմբի կողմից իրականացվող հերթական դաշտային աշխատանքների ընթացքում «Արծվաբերդ» անտառտնտեսության տարածքում գրանցվել է Battarrea phalloides սնկի...
17:02 02/10/2025Ոճաբանը թվարկել է այս աշնան ամենանորաձև գույներըՈճաբան Յուլիա Ժելեզնովան նշել է 2025 թվականի աշնան հագուստի ամենանորաձև գույնը: Մասնագետի խոսքով՝ ցուցակը գլխավորում է շոկոլադե մուսի (Mocha Mousse) «համեղ» երանգը: «Այն հարմար է ինչպես առօրյա...

11:55 21/01/2022Some roads closed, difficult to pass in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in Armenia as of Friday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
18:52 20/01/2022Author of Soghomon Tehlirian monument: ‘We should not be guided by the Turks' wish, should we?’Recent media reports suggest that the monument to Armenian revolutionary and soldier Soghomon Tehlirian in the town of Maralik in Armenia’s Shirak Province is set to be dismantled.
17:45 20/01/2022Temperatures set to drop sharply in ArmeniaSnow and fog are predicted in some regions of Armenia on January 20, with snowstorm expected to hit mountainous regions.
16:37 20/01/2022Instagram testing paid subscriptions with small group of creatorsInstagram rolled out a paid subscription feature with a small group of U.S. creators on Wednesday that will allow followers to pay for exclusive content on Instagram Live and Stories, according to...
14:41 20/01/2022Government's refusal to provide data on suspicious ZCMC deal is baseless and illegal, lawyer saysThe Armenian Government has refused to provide the copy of donation agreement for transferring 15% of the shares of the Zangezur Copper Molybdenum Combine (ZCMC) to the trust management of the...
12:05 20/01/2022Louvre threatens to sue Marine Le Pen for campaign filmThe Louvre is threatening to sue Marine Le Pen, leader of the far-right National Rally, after she broadcast a presidential election campaign video with the museum as a backdrop, The Times reports.
11:40 20/01/2022Artsakh Ombudsman urges not to give in to Azerbaijani manipulations"In an interview with Azerbaijani media, the Azerbaijani leader expressed dissatisfaction with the fact that the Russian peacekeeping force is creating obstacles for the outflow of Armenians from the...
10:58 20/01/2022Armenian church commemorates the King St. Theodos and Children of EphesusThe Armenian Apostolic Church commemorates on January 20 King and distinguished Captain Theodos, who is called also Theodos the Great, is known to the Christian world as the greatest advocate and...
10:33 20/01/2022Blizzard, snowstorms reported on number of roads in ArmeniaIt is snowing in Armavir, Baghramyan, Talin, Artik, Akhuryan, Ashotsk, Abovyan, Sevan, Noyemberyan, Gavar, Martuni, Tchambark, Vardenis, Spitak, Vanadzor, Stepanavan, Tashir, Masis, Artashat, Ararat,...
20:30 19/01/2022No bodies found during search operations in Artsakh's VarandaArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-occupied areas of Varanda region of Artsakh, the country's State Service of Emergency...
20:06 19/01/2022199 servicemen and 21 civilians still missing after the 44-day WarThe Department of Investigation of Particularly Important Cases of General Military Investigative Department of the RA Investigative Committee continues the preliminary investigation of the criminal...
19:11 19/01/2022Snowstorm reported on some roads in ArmeniaSnow is reported in Talin, Ani, Artik, Akhuryan, Ashotsk, Hrazdan, Sevan, Sisian regions and Stepanavan turns, "Road Department" SNCO reported.
17:02 19/01/2022Baku’s anti-Armenian and genocidal policy has a clear chronology - Gegham Stepanyan32 years ago, on January 13-19, 1990 a systematic and mass massacre of the Armenian population was carried out in Baku with apparent permission and support of the Azerbaijani authorities, the Human...
16:12 19/01/2022Turkey's “White Dove” - Today marks the anniversary of Hrant Dink's assassinationJanuary 19 marks the 15th anniversary of the assassination of prominent Armenian-Turkish journalist, the editor-in-chief of Istanbul-based Agos newspaper Hrant Dink.
15:08 19/01/2022World's oldest man dies at 112The world’s oldest man, Saturnino de la Fuente García from León, Spain, has died at the age of 112 and 341 days, the New York Post reports.
13:47 19/01/2022Flights between Armenia and Turkey to start on February 2Turkey's Ministry of Transport and Infrastructure has announced that direct flights between Turkey and Armenia are to start on February 2, TASS reports.
12:27 19/01/2022Today marks death anniversary of Armenian National Hero Movses GorgisyanToday, January 19, marks the death anniversary of National Hero of Armenia Movses Gorgisyan. Movses Gorgisyan (1961-1990) was a politician and one of the leaders of the Nagorno-Karabakh movement. He...
10:36 19/01/2022Update on road conditions in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Wednesday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
18:46 18/01/2022Remains of another war victim found during Artsakh search operationsAn Artsakh search and rescue team on Tuesday found the remains of another victim as a result of the search operations for casualties of the 2020 Artsakh war.