10:10 05/10/20253 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր վթարի պատճառով կա 4 վիրավորՎթարի հետևանքով 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Մասիս» բժշկական կենտրոն
21:31 04/10/2025Գարեգին Երկրորդ. Հոգևոր դասի ու եկեղեցանվեր հայորդիների նվիրումի շնորհիվ Եկեղեցին անշեղորեն իրականացնում է իր առաքելությունըՀոկտեմբերի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմի Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ)...
21:11 04/10/2025Ամոթ ձեզ, խայտառակություն է՝ դատարանում կանգնում ու ասում են Սրբազանին՝ մեղադրյալ, ոտքի կանգնի. Ղուկասյան«Ես ցավում եմ, որ այսօր մեր արքեպիսկոպոսը գտնվում է բանտում։ Ամոթ։ Ամոթ ու ամոթ»,- Գյումրի քաղաքի տոնին նվիրված միջոցառման ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։ Նա նշեց, որ...
18:21 04/10/2025Հնարավոր չէ ազատազրկելով կոտրել Միքայել Սրբազանի ոգին. Ռուբեն Մխիթարյան«Ոչ թե սպասում էի, համոզված էի, որ այդպես էլ լինելու է։ Այդպես Սրբազանի ոգին կոտրել հնարավոր չէ, ավելին՝ Շիրակի թեմի հավատավոր ժողովրդի ոգին կոտրել հնարավոր չէ»,- 24news-ի հետ զրույցում ասաց...
17:52 04/10/2025Խոստանում եմ ավելի մեծ վտանգ լինել այս չարիքի իշխանություն համար այժմ, քան էի մինչև այսօր. Միքայել Սրբազանը՝ ԱԱԾ մեկուսարանիցԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Գեղամ Մանուկյանն այսօր ԱԱԾ մեկուսարանում տեղակցել են Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Արքեպիսկոպոս Աջապահյանին։ «Այսօր Գյումրու տոնն է, այսօր...
17:20 04/10/2025«Էմի»-ի պատճառով շուրջ 300 հազար տուն լույս չունեն«Էմի» փոթորկի պատճառով Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում գրեթե 300 հազար տուն մնացել է առանց հոսանքի։ Այս մասին հաղորդում է MIR 24-ը։ Իռլանդիան ամենաշատն է տուժել, էլեկտրաէներգիայի անջատումները են...
15:42 04/10/2025Ջերմուկում կորած քաղաքացու դին երեք օր անց գտել են «Ջերմուկ-1» փոքր ՀԷԿ-ի պատվարում՝ ջրումՀոկտեմբերի 2-ին, ժամը 20։35-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ջերմուկ քաղաքի «Փիրքյասի անտառ» կոչվող տարածքում քաղաքացի է կորել․...
15:24 04/10/2025Գյումրիում բացվեց «Մեր ձևով» շարժման գրասենյակը. «Քաղաքացիների հետ շփումը լինելու է «գետնի վրա»»«Մեր ձևով» շարժումն իր առաջին գրասենյակն է բացել Գյումրիում։ Կարմիր ժապավենը կտրել է շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ «Մեր ձևով» շարժման անդամ Ռուբեն Մխիթարյանն ասաց, որ գրասենյակի բացումը հենց...
14:32 04/10/2025Մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և բախվել հենապատինԱյսօր ժամը 11:40-ին Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Չայնիի ոլորաններ» կոչվող հատվածում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ,...
13:37 04/10/2025Հայաստանում տաք եղանակը կպահպանվիԵրևանում հոկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5մ/վ։ Օդի...
12:40 04/10/2025Խոշոր վթար Աշտարակ-Նոր Երզնկա ավտոճանապարհինԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 4-ին, ժամը 08։43-ին ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակ-Նոր Երզնկա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած․...
12:32 04/10/2025Մեկնարկել է հայկական նոր պրեմիում դասի խմիչքների արտադրությունՀայաստանի արևահամ խնձորով և ֆրանսիական տեխնոլոգիայով Istak Distillery ընկերությունը պատրաստում է հայկական կալվադոսը՝ «Շառլին»։ Կաղնեփայտի տակառներում հնեցվող «Շառլին» Istak Distillery ընկերության...
11:31 04/10/2025Բայց հոգիդ է փոթորկված, Սրբազանդ էլ բանտարկված. Ռուբեն Մխիթարյանն իր բանաստեղծությամբ է շնորհավորել Գյումրու տոնըԳյումրու ավագանու «Հզոր համայնք» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Մխիթարյանը քաղաքի տոնը շնորհավորել է իր գրած բանաստեղծությամբ.
10:19 04/10/2025Հոկտեմբերի 4-ը Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրն էՀոկտեմբերի 4-ը Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրն է: Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրը նշելու որոշումը ընդունվել է 1931թ.
09:11 04/10/2025Մալաթիա-Սեբաստիայի թաղապետարանի դիմաց մեքենա է պայթելՄալաթիա-Սեբաստիայի թաղապետարանի շենքի դիմաց քիչ առաջ Volkswagen jetta մակնիշի մեքենա է այրվել։ Panorama.am-ի թղթակիցը դեպքի վայրից հայտնում է, որ դեպքի վայր է ժամանել հրշեջ մեքենա, ավելի ուշ ժամանել...
20:58 03/10/2025Արդարությունը Տիրոջն է, և նա է վերջնական Դատավորը․ Տեր Վրթանես ԲաղալյանՏեր Վրթանես Բաղալյանը գրում է․ «Քրիստոսի սուրբ խոսքն այսօր կրկին ղողանջում է մեր խղճի խորքում. «Երանի՜ արդարության համար հալածվողներին, որովհետև նրանցն է երկնքի արքայությունը» (Մտթ. 5:10)։ Այս...
20:48 03/10/2025Բուլղարիայում ուժգին ջրհեղեղներ ենԲուլղարիայի Սև ծովի ափին գտնվող «Էլենիտե» և «Սոլնեչնի բերեգ» հանգստավայրերում ուժեղ ջրհեղեղներ են առաջացել։ Այս մասին հաղորդում է բուլղարական bTV Novinite պորտալը։ Ջրհեղեղի հետևանքով մեկ մարդ մահացել...
20:38 03/10/2025Սրբազանի առողջությունը նորմալ է, դատավորը փաստացի դատական համակարգը ոչնչացրեց․ Միքայել Սրբազանի եղբորորդի«Երեկ տեսակցել եմ Սրբազանին, լավ էր, Աստված ուժ տալիս է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Շիրակի թեմից Արտաշես սարկավագ Աջապահյանը, որը Միքայել Սրբազանի եղբորորդին է։ Նա նաև նշեց, որ Սրբազանը...
20:09 03/10/2025Ես զարմանում եմ՝ էս մարդիկ Աստծուց չե՞ն վախենում․ Գայանե Ներսիսյան«Ակնհայտ էր, որ ինչ-որ հրահանգ ստացել էին, բնականաբար, շատ անարդար էր»,- Միքայել Սրբազանի դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի վաստակավոր արտիստ, երգչուհի Գայանե Ներսիսյանը։...
18:51 03/10/2025Անտարբերության այս վիճակը, որը ձևավորվել է երկրում, ոչ մի լավ բանի չի բերելու․ Հովհաննիսյան«Գուցե էմոցիոնալ հնչի, բայց հետևությունս մեկն է՝ մենք լավ չենք պայքարում, մենք չենք պայքարում, որովհետև ամեն ինչ այս իշխանությունը մարսում է»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց...

11:52 01/06/2024Сегодня отмечается один из великих праздников Армянской церкви – Извлечение Св. Григория Просветителя из монастыря Хор Вирап1 июня - день памяти выхода Св. Григория Просветителя в 301-ом году из ямы смертников, называемой Хор Вирап, ставшего началом великого обращения армян к вере. По приказу армянского царя-язычника...
11:47 01/06/20241 июня в календаре праздников: День защиты детей и Всемирный день родителейВ первый день лета во многих странах отмечается Международный день защиты детей (International Children's Day).
11:36 01/06/2024Умерла мама бывшей первой леди США Мишель ОбамыМэриан Робинсон называли первой бабушкой США, она заботилась о внучках Саше и Малии в Белом доме на протяжении восьми лет.
11:33 01/06/202450-градусная жара накрыла Индию, умирают людиПо меньшей мере 24 человека погибли от экстремальной жары в Индии за сутки, самое большое число жертв зафиксировано в восточном штате Одиша.
17:44 31/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Это движение не для актеров, не для наблюдателейУчастники шествия во главе с лидером движения «Тавуш во имя Родины», архиепископом Багратом Галстаняном от здания министерства иностранных дел Армении вернулись во двор церкви Сурб Анна (Святой Анны)...
16:03 31/05/2024Полиция в грубой форме подвергает приводу протестующих у МИД Армении. ФоторепортажУчастники оппозиционного движения «Тавуш во имя родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном уже несколько часов проводят акцию у здания министерства иностранных дел Армении в Ереване.
15:22 31/05/2024Анфиса Чехова вспомнила, как вместе с Анастасией Заворотнюк ездила в АрмениюПо словам телеведущей, она была последней, кто пересекался с актрисой на публике.
14:21 31/05/2024Трус дал приказ, чтобы полицейские избили, разгромили народ – архиепископ Баграт ГалстанянВ министерстве иностранных дел Армении передали, что не могут принять возглавляющего движение «Тавуш во имя Родины» архиепископа Баграта Галстаняна.
13:58 31/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян дал полчаса представителям МИД Армении, чтобы спуститься к протестующимУчастники возглавляемого лидером движения «Тавуш во имя Родины» архиепископом Багратом Галстаняном шествия остаются у здания министерства иностранных дел Армении, которое оцеплено многочисленными...
12:54 31/05/2024В Ереване проходит очередная акция движения «Тавуш во имя Родины» (прямая трансляция)Сегодняшняя акция возглавляемого архиепископом Багратом Галстаняном движения «Тавуш во имя Родины» началась со двора церкви «Сурб Анна» (Святой Анны) в Ереване.
11:58 31/05/2024Карен Варданян подарил Национальному центру ожогов медицинское оборудование на сумму 118 млн драмовДетское реанимационное отделение «Национального центра ожогов» Министерства здравоохранения РА, по случаю 1 июня, Дня защиты прав детей, оснастилось сверхсовременным медицинским оборудованием...
17:47 30/05/2024Архиепископ: Руководитель страны покинул здание правительства через дверь, которую не открывали тысячу лет, сбежал по тротуарамТелеграм-канал «Национальный фронт» опубликовал видео, как неизвестный автомобиль в сопровождении служащих ППС украдкой покинул здание правительства Армении.
15:47 30/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Кто в 18:00 заканчивает работу, пусть присоединяется к намВозглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян с гражданами продолжит оставаться у здания правительства на площади Республики в Ереване и после завершения рабочего дня.
15:00 30/05/2024Российские партнеры заверили, что железная дорога в зоне бедствия будет восстановлена в кратчайшие сроки – Пашинян«Вице-премьер-министр Республики Армения Мгер Григорян накануне провел контакты с коллегами из РЖД в Москве.
14:21 30/05/2024Ким Кардашьян стала главной героиней нового выпуска Vogue ChinaЗвезда реалити-шоу, модель и бизнесвумен Ким Кардашьян стала лицом нового выпуска Vogue China. Она украсила три обложки этого престижного издания. Фотосессия, проведенная знаменитым фотографом Хуаном...
14:06 30/05/2024«Я тоже знаю, что существует процедура для встречи, навещу его в тюрьме»: архиепископ Баграт Галстанян – о встрече с ПашиняномДвижение «Тавуш во имя родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном с утра 30 мая проводит акцию протеста на площади Республики в Ереване, куда стянуты крупные силы полиции.
13:42 30/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян – о встрече с Гагиком ЦарукяномВозглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян в ходе акции протеста на площади Республики в Ереване 30 мая по просьбе журналистов представил подробности с состоявшейся...
13:01 30/05/2024Съемка архиепископа Баграта Галстаняна – камерой Panorama.amПолицейские собираются применить спецсредства против участников акции протеста на площади Республики в Ереване.
12:49 30/05/2024Что происходит на площади Республики в Ереване? ФоторепортажПолиция Армении стянула крупные силы к зданию правительства, где проходит акция протеста с требованием отставки премьера Никола Пашиняна.
11:48 30/05/2024Лучшим местом для восстановления здоровья стал Дилижан в АрменииРоссийским путешественникам назвали лучшие места для восстановления здоровья — лидером рейтинга стал Дилижан в Армении.