10:10 05/10/20253 մեքենայի մասնակցությամբ խոշոր վթարի պատճառով կա 4 վիրավորՎթարի հետևանքով 4 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Մասիս» բժշկական կենտրոն
21:31 04/10/2025Գարեգին Երկրորդ. Հոգևոր դասի ու եկեղեցանվեր հայորդիների նվիրումի շնորհիվ Եկեղեցին անշեղորեն իրականացնում է իր առաքելությունըՀոկտեմբերի 4-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմի Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ)...
21:11 04/10/2025Ամոթ ձեզ, խայտառակություն է՝ դատարանում կանգնում ու ասում են Սրբազանին՝ մեղադրյալ, ոտքի կանգնի. Ղուկասյան«Ես ցավում եմ, որ այսօր մեր արքեպիսկոպոսը գտնվում է բանտում։ Ամոթ։ Ամոթ ու ամոթ»,- Գյումրի քաղաքի տոնին նվիրված միջոցառման ժամանակ ունեցած ելույթում ասաց քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը։ Նա նշեց, որ...
18:21 04/10/2025Հնարավոր չէ ազատազրկելով կոտրել Միքայել Սրբազանի ոգին. Ռուբեն Մխիթարյան«Ոչ թե սպասում էի, համոզված էի, որ այդպես էլ լինելու է։ Այդպես Սրբազանի ոգին կոտրել հնարավոր չէ, ավելին՝ Շիրակի թեմի հավատավոր ժողովրդի ոգին կոտրել հնարավոր չէ»,- 24news-ի հետ զրույցում ասաց...
17:52 04/10/2025Խոստանում եմ ավելի մեծ վտանգ լինել այս չարիքի իշխանություն համար այժմ, քան էի մինչև այսօր. Միքայել Սրբազանը՝ ԱԱԾ մեկուսարանիցԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Ագնեսա Խամոյանն ու Գեղամ Մանուկյանն այսօր ԱԱԾ մեկուսարանում տեղակցել են Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Արքեպիսկոպոս Աջապահյանին։ «Այսօր Գյումրու տոնն է, այսօր...
17:20 04/10/2025«Էմի»-ի պատճառով շուրջ 300 հազար տուն լույս չունեն«Էմի» փոթորկի պատճառով Մեծ Բրիտանիայում և Իռլանդիայում գրեթե 300 հազար տուն մնացել է առանց հոսանքի։ Այս մասին հաղորդում է MIR 24-ը։ Իռլանդիան ամենաշատն է տուժել, էլեկտրաէներգիայի անջատումները են...
15:42 04/10/2025Ջերմուկում կորած քաղաքացու դին երեք օր անց գտել են «Ջերմուկ-1» փոքր ՀԷԿ-ի պատվարում՝ ջրումՀոկտեմբերի 2-ին, ժամը 20։35-ին Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ջերմուկ քաղաքի «Փիրքյասի անտառ» կոչվող տարածքում քաղաքացի է կորել․...
15:24 04/10/2025Գյումրիում բացվեց «Մեր ձևով» շարժման գրասենյակը. «Քաղաքացիների հետ շփումը լինելու է «գետնի վրա»»«Մեր ձևով» շարժումն իր առաջին գրասենյակն է բացել Գյումրիում։ Կարմիր ժապավենը կտրել է շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ «Մեր ձևով» շարժման անդամ Ռուբեն Մխիթարյանն ասաց, որ գրասենյակի բացումը հենց...
14:32 04/10/2025Մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատվածից և բախվել հենապատինԱյսօր ժամը 11:40-ին Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ «Չայնիի ոլորաններ» կոչվող հատվածում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ,...
13:37 04/10/2025Հայաստանում տաք եղանակը կպահպանվիԵրևանում հոկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5մ/վ։ Օդի...
12:40 04/10/2025Խոշոր վթար Աշտարակ-Նոր Երզնկա ավտոճանապարհինԱրագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն հոկտեմբերի 4-ին, ժամը 08։43-ին ահազանգ է ստացվել, որ Աշտարակ-Նոր Երզնկա ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած․...
12:32 04/10/2025Մեկնարկել է հայկական նոր պրեմիում դասի խմիչքների արտադրությունՀայաստանի արևահամ խնձորով և ֆրանսիական տեխնոլոգիայով Istak Distillery ընկերությունը պատրաստում է հայկական կալվադոսը՝ «Շառլին»։ Կաղնեփայտի տակառներում հնեցվող «Շառլին» Istak Distillery ընկերության...
11:31 04/10/2025Բայց հոգիդ է փոթորկված, Սրբազանդ էլ բանտարկված. Ռուբեն Մխիթարյանն իր բանաստեղծությամբ է շնորհավորել Գյումրու տոնըԳյումրու ավագանու «Հզոր համայնք» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Մխիթարյանը քաղաքի տոնը շնորհավորել է իր գրած բանաստեղծությամբ.
10:19 04/10/2025Հոկտեմբերի 4-ը Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրն էՀոկտեմբերի 4-ը Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրն է: Կենդանիների պաշտպանության համաշխարհային օրը նշելու որոշումը ընդունվել է 1931թ.
09:11 04/10/2025Մալաթիա-Սեբաստիայի թաղապետարանի դիմաց մեքենա է պայթելՄալաթիա-Սեբաստիայի թաղապետարանի շենքի դիմաց քիչ առաջ Volkswagen jetta մակնիշի մեքենա է այրվել։ Panorama.am-ի թղթակիցը դեպքի վայրից հայտնում է, որ դեպքի վայր է ժամանել հրշեջ մեքենա, ավելի ուշ ժամանել...
20:58 03/10/2025Արդարությունը Տիրոջն է, և նա է վերջնական Դատավորը․ Տեր Վրթանես ԲաղալյանՏեր Վրթանես Բաղալյանը գրում է․ «Քրիստոսի սուրբ խոսքն այսօր կրկին ղողանջում է մեր խղճի խորքում. «Երանի՜ արդարության համար հալածվողներին, որովհետև նրանցն է երկնքի արքայությունը» (Մտթ. 5:10)։ Այս...
20:48 03/10/2025Բուլղարիայում ուժգին ջրհեղեղներ ենԲուլղարիայի Սև ծովի ափին գտնվող «Էլենիտե» և «Սոլնեչնի բերեգ» հանգստավայրերում ուժեղ ջրհեղեղներ են առաջացել։ Այս մասին հաղորդում է բուլղարական bTV Novinite պորտալը։ Ջրհեղեղի հետևանքով մեկ մարդ մահացել...
20:38 03/10/2025Սրբազանի առողջությունը նորմալ է, դատավորը փաստացի դատական համակարգը ոչնչացրեց․ Միքայել Սրբազանի եղբորորդի«Երեկ տեսակցել եմ Սրբազանին, լավ էր, Աստված ուժ տալիս է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Շիրակի թեմից Արտաշես սարկավագ Աջապահյանը, որը Միքայել Սրբազանի եղբորորդին է։ Նա նաև նշեց, որ Սրբազանը...
20:09 03/10/2025Ես զարմանում եմ՝ էս մարդիկ Աստծուց չե՞ն վախենում․ Գայանե Ներսիսյան«Ակնհայտ էր, որ ինչ-որ հրահանգ ստացել էին, բնականաբար, շատ անարդար էր»,- Միքայել Սրբազանի դատական նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հայաստանի վաստակավոր արտիստ, երգչուհի Գայանե Ներսիսյանը։...
18:51 03/10/2025Անտարբերության այս վիճակը, որը ձևավորվել է երկրում, ոչ մի լավ բանի չի բերելու․ Հովհաննիսյան«Գուցե էմոցիոնալ հնչի, բայց հետևությունս մեկն է՝ մենք լավ չենք պայքարում, մենք չենք պայքարում, որովհետև ամեն ինչ այս իշխանությունը մարսում է»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց...

20:15 25/01/2022Remains of another fallen soldier found during Artsakh search operationsAn Artsakh search and rescue team on Tuesday found the remains of another fallen soldier as a result of the search operations for casualties of the 2020 Artsakh war.
17:13 25/01/2022Turkey reportedly plans to launch flights to various regions of ArmeniaAnkara intends to launch flights to various regions of Armenia and expand trade relations with Yerevan, the Hurriyet newspaper reported on Tuesday, citing the closed discussions held in the Turkish...
16:30 25/01/2022Artsakh villagers briefly blocked the way for Azerbaijani convoyResidents of the village of Karmir Shuka in Artsakh’s Martuni region on Tuesday briefly blocked a road, where an Azerbaijani convoy was passing through.
13:32 25/01/2022Composer Loris Tchgnavoryan dedicated two works to victims of the Artsakh 44-day warIranian-Armenian composer, conductor Loris Tchgnavoryan have authored more than 40 works in the past two years, including two major pieces which he had dedicated to the victims of the 2020 artsakh...
11:19 25/01/2022Armenian church commemorates St. Vahan of GoghtenThe Armenian Apostolic Church commemorates on January 25 Vahan of Goghten, the son of Prince Khosrov, the Governor of the province of Goghten.
10:33 25/01/2022A body of another killed soldier in Artsakh war handed over to the Armenian sideArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies killed in the 2020 Nagorno-Karabakh war during their operation in the occupied Mataghis on Monday, Artsakh’s State Service of...
10:19 25/01/2022Snow reported on some roads in ArmeniaSnow is reported on roads of Ashtarak, Aparan, Aragats, Artik, Kotayk, Hrazdan, Sevan regions an Saravan mountain pass as of 09.00 on January 25.
20:30 24/01/2022Record temperature of 50.7ºC recorded in AustraliaRecord temperature of 50.7ºC recorded in Australia, first time in 62 years, the local sources report.
19:40 24/01/2022Oath-taking ceremony of recruits held at one of military unitsA solemn ceremony of taking the military oath of recruits was held on Monday in one of the military units, the defense ministry reported.
19:05 24/01/2022Armenian clergymen return after from 8-month service at Dadivank monasteryArtsakh Republic State Minister Artak Beglaryan and the Primate of the Artsakh Diocese, Bishop Vrtanes Abrahamyan, received on Monday a group of clergymen who had been carrying out spiritual service...
10:25 24/01/2022Some roads partly icy in ArmeniaSome roads are closed and difficult to pass in Armenia as of Monday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
18:45 22/01/2022Ancient Armenian church renovated in IranThe old structure, courtyard, and other premises of Bushehr Gregorian Church have recently been rearranged and cleaned as local authorities plan to reopen the historical place to sightseers in near...
18:08 22/01/2022Azerbaijani border serviceman commits suicide in military hospitalA serviceman of the Azerbaijani State Border Service (SBS) of Azerbaijan committed suicide in the military hospital, the local sources reported.
15:42 22/01/2022Air temperature to gradually go up by 4-6 degrees in ArmeniaNo precipitation is predicted on January 23, 25, 26 in the territory of Armenia and in separate places in the morning hours of January 24.
11:45 22/01/2022US denies visa to Russian cosmonaut Nikolay ChubThe United States denied an entry visa to Russian cosmonaut Nikolay Chub, who was to undergo training at NASA's Johnson Space Center, a source familiar with the situation told TASS on Saturday.
11:08 22/01/2022Snowstorm hits some roads in ArmeniaSeveral roads are closed and difficult to pass in Armenia as of Saturday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
10:47 22/01/2022Arnold Schwarzenegger involved in car crashActor Arnold Schwarzenegger has been involved in a car accident in Los Angeles, BBC News reports, citing his spokesman.
10:07 22/01/2022Armenian Church commemorates Patriarchs St. Athanasius and St. CyrilThe Armenian Apostolic Church commemorates Patriarchs St. Athanasius and St. Cyril of Alexandria on Saturday, January 22, Qahana.am reports. Patriarchs St. Athanasius and St. Cyril are among the most...
19:37 21/01/2022Armenian peacekeeping contingent back from KosovoThe Armenian servicemen, who have carried out a peacekeeping mission in Kosovo, have returned to Armenia, the press department at the ministry of defense reported.
15:00 21/01/2022Germany wants to attract 400,000 qualified workers from abroad each yearGermany's new coalition government wants to attract 400,000 qualified workers from abroad each year to tackle both a demographic imbalance and labour shortages in key sectors that risk undermining...