18:07 02/10/2025Ֆրանսիայում զանգվածային բողոքի ցույցեր են տեղի ունենումՖրանսիայում ընթանում են զանգվածային բողոքի ցույցեր՝ ուղղված խնայողության միջոցառումներին և կառավարության առաջարկած բյուջեին։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելի տեղի ԶԼՄ-ներին։...
17:45 02/10/2025«Արծվաբերդ»-ում գրանցվել ՀՀ կարմիր գրքում ընդգրկված, անհետացած տեսակ համարված սունկՍեպտեմբեր ամսին Հայհիդրոմետ ՊՈԱԿ-ի կենսաբազմազանության խմբի կողմից իրականացվող հերթական դաշտային աշխատանքների ընթացքում «Արծվաբերդ» անտառտնտեսության տարածքում գրանցվել է Battarrea phalloides սնկի...
17:02 02/10/2025Ոճաբանը թվարկել է այս աշնան ամենանորաձև գույներըՈճաբան Յուլիա Ժելեզնովան նշել է 2025 թվականի աշնան հագուստի ամենանորաձև գույնը: Մասնագետի խոսքով՝ ցուցակը գլխավորում է շոկոլադե մուսի (Mocha Mousse) «համեղ» երանգը: «Այն հարմար է ինչպես առօրյա...
15:13 02/10/2025Կանխատեվում է մոտ 28 մլրդ դրամով ավելացնել հիփոթեքի մասով եկամտահարկի հետվերադարձի չափաբաժինը. ՊԵԿԴրա արդյունքում տարվա վերջում կհասնենք մոտ 100 մլրդ դրամի, ավելի կոնկրետ՝ 97 մլրդ-ի
14:45 02/10/2025Հոկտեմբերի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։Երևանում հոկտեմբերի 2-ի ցերեկը սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 2-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև, հնարավոր...
13:43 02/10/2025Մենք սահմանն էինք պաշտպանում, պարզվեց՝ թnւրքը երկրի ներսում է. 44-օրյա պատերազմի մասնակից«Երբ քո ազգակիցներին պաշտպանելու խնդիր կա, պետք է պաշտպանել այնպայման, այլ հարց է, որ գիտակցում ես՝ թշնամին և թիկունքում է, և առջևում է, և ամենուր է»,- կառավարության դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց...
13:08 02/10/2025Մեր ստացած մեդալների հիմքում դրված են ավելի մեծ արժեքներ, որոնք իշխանության կողմից ոտնահարվում են. 44-օրյա պատերազմի մասնակից«Ներկա իշխանությունը հետևողականորեն արժեզրկում, իմաստազրկում է այն բոլոր արժեքները, որոնց համար մենք պայքարել ենք ու ստացել մեդալներ, շքանշաններ։ Այս քայլով ուզում ենք ցույց տալ, որ հաշտ չենք այս...
12:08 02/10/2025Սա քաղաքական ղեկավարության... Զինվորականներն իրենց մեդալները թողեցին կառավարության աստիճանների դիմացԱրցախյան պատերազմներին մասնակցած 7 զինվորական իրենց մեդալները, շքանշանները թողեցին կառավորության շենքի աստիճանների դիմաց։ Նրանք հավաքվել էին կառավարության մոտ՝ իրենց բողոքն արտահայտելու իշխանության...
11:59 02/10/2025Լավ օրից չէ, որ ընտրել ենք պայքարի այս ձևն ու հրաժարվում ենք մեր մեդալներից. Պատերազմների մասնակից Արմեն Պետրոսյան«Այս իշխանությունները հրաժարվում են մեր պայքարի ձևերից, հրաժարվել մեր ինքնությունից, ազատությունից, պայքարելու իրավունքից»։
11:30 02/10/2025«Փորձում է զրոյացնել այն պայքարը, որի համար արյուն ենք տվել». Զինվորականները կառավարությանն են վերադարձում իրենց մեդալներն ու շքանշանները«Մենք չենք կարող այս շքանշաններն այլևս կրել, երբ ամեն արժեք, զոհողություն, որ դրված էր այս շքանշանների հիմքում, զրոյացվել են»
09:48 02/10/2025Հաջորդ տասնամյակի ամենապահանջված մասնագիտություններըԱշխատակիցներն ու աշխատանք փնտրողները պետք է այսուհետ կենտրոնանան այն հնարավորությունների վրա, որոնք համատեղում են տեխնոլոգիական հնարավորությունները մարդկային դատողության և բիզնեսի կարիքների հետ։
09:43 02/10/2025Սուրենյանը լավ լուր է հայտնումՎերջին 2 օրերին Սև ծովի ցիկլոնի գործունեությամբ պայմանավորված հանրապետության տարածքում օդի ջերմաստիճանը զգալի նվազել է, մի շարք շրջաններում տեղումներ են, բայց մենք ձեզ համար ունենք շատ լավ լուր: Այս...
08:36 02/10/2025Այսօր մի քանի մարզերում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:45 01/10/2025Կենսաթոշակը պետք է բարձրացնեք 32-35 հազ դրամով, հիմա ասում եք 4 հազ. դրամ հետվճար կտանք, բա եղա՞վ. Ավետիսյանը՝ ՀՀ կառավարությանըՄոտ 20-21%-ով էլ բարձրացնեք նվազագույն կենսաթոշակի չափը, որ էլի ձեր խոստումը կատարեք, և 13 %-ի չափով էլ նվազագույն աշխատավարձը
21:41 01/10/2025Սրճարանում գազի պայթյունի հետևանքով կան վիրավորներՎիրավորները գտնվում են միջին ծանրության վիճակում
20:06 01/10/2025Հրդեհ Արտաշատ քաղաքում․ տուժածներ չկանՀոկտեմբերի 1-ին, ժամը 15։13-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատ քաղաքում այրվում է տուն: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Դեպքի վայր...
18:07 01/10/2025OVIO-ն նախադեպը չունեցող հատուկ առաջարկ է գործարկել․ ընկերությունը կտրամադրի ինտերնետի և Wink TV փաթեթները 3 ամիս անվճարՀոկտեմբերի 1-ից OVIO-ն գործարկեց նոր հատուկ առաջարկ։ Տան ինտերնետի և հեռուստատեսության փաթեթներին միանալու դեպքում բաժանորդներն առաջին 3 ամիսների ընթացքում չեն վճարի ծառայությունների դիմաց։ «3 ամիս...
16:29 01/10/2025Օդեսայում ջրհեղեղի հետևանքով 5 հոգանոց ընտանիք է զոհվել, նրանց թվում 8-ամյա երեխաՕդեսայում ինը մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա, մահացել է ուժեղ անձրևների և դրանց հաջորդած ջրհեղեղի հետևանքով: Հայտնել է Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը (ԱԱՊԾ): Ուկրաինական...
15:58 01/10/2025Ամենափոշոտ վարչական շրջաները Արաբկիրն ու Կենտրոնն են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է սեպտեմբերի 24-30-ը Երևանում մթնոլորտային օդի որակի մասին տեղեկատվություն։ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային...

17:53 28/05/2024Элибегова – Пашиняну: Твои сторонники увидели, что не ты диктуешь повестку дняЭксперт по вопросам Азербайджана Анжела Элибегова на своей странице в соцсети Facebook обратилась к Николу Пашиняну: «Знаешь, что увидели сегодня твои сторонники?
17:28 28/05/2024Очередной эпизод позорной и антинациональной деятельности властей. Первопрестольный Св. Эчмиадзин – об инциденте в СардарапатеПресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина выступила с заявлением, в котором говорится: «28 мая, по случаю Праздника Республики, Его Святейшество Гарегин Второй, Верховный Патриарх и...
17:14 28/05/2024Движение «Тавуш во имя Родины»: Глава правительства Республики Армения в очередной раз демонстрирует свое малодушие и свои внутренние страхиГражданское движение «Тавуш во имя Родины» решительно осуждает действия телохранителей Никола Пашиняна и полицейских, предпринятые против Его Святейшество Гарегина Второго, Верховного Патриарха и...
17:00 28/05/2024Из мемориального комплекса «Сардарапат» убрали венок, возложенный католикосом всех армян – архимандрит Рубен ЗаргарянКонгрегат Первопрестольного Святого Эчмиадзина, архимандрит Рубен Заргарян на своей странице в соцсети Facebook опубликовал видео из мемориального комплекса «Сардарапат» и написал: «Основанная на...
16:40 28/05/2024Marca: король Великобритании Карл III нашел замену Кейт МиддлтонДочь принца Эндрю, принцесса Беатриса Йоркская, вполне возможно, возьмет на себя обязанности Кейт Миддлтон.
16:31 28/05/2024В Гегаркуникской области Армении в результате удара молнии погибла женщина, еще 2 пострадалиСегодня, 28 мая, трагический инцидент произошел в Гегаркуникской области Армении. Как передает Shamshyan.com, около 12:00 в Гегаркуникское областное управление полиции министерства внутренних дел РА...
16:21 28/05/2024Температура воздуха в Армении 31 мая повысится на 2-4 градусаВ Ереване 28-31 мая, 1-2 июня в вечерние часы прогнозируются кратковременные дожди и грозы. Во время грозы порывы ветра достигнут скорости в 16-20 м/с. Согласно прогнозам синоптиков, которые приводит...
16:02 28/05/2024Ряд общин Лорийской и Тавушской областей объявлены зоной бедствияНикол Пашинян подписал постановление об объявлении зоной бедствия нескольких общин Лорийской и Тавушской областей в связи с чрезвычайной ситуацией, возникшей из-за затоплений после проливных дождей...
15:39 28/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Завтра в 8 утра соберемся во дворе церкви «Сурб Анна», наши действия будут совместными«Во время нашего паломничества в «Сардарапат» мы сделали важный вывод – именно мы диктуем повестку в нашей стране», – сказал по возвращении из мемориального комплекса «Сардарапат» в Ереван, на...
14:55 28/05/2024Полицейские воспрепятствовали входу Католикоса всех армян в мемориальный комплекс «Сардарапат»Полицейские выстроились в живую цепь и не пропускали Его Святейшество Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, в мемориальный комплекс «Сардарапат».
14:48 28/05/2024«Быть может, этот шаг кем-то продиктован»: архиепископ Баграт Галстанян – об отсутствии Пашиняна утром в «Сардарапате»«Мне не особо интересно. Мы здесь со вчерашнего вечера. Для нас это паломничество», – сказал сегодня утром в мемориальном комплексе «Сардарапат» возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины»...
14:25 28/05/2024Тарон Тоноян: Отцы-основатели Первой Республики преподали нам великий урок«Отцы-основатели Первой Республики Армения преподали нам великий урок: даже в условиях пережитого геноцида, голода и эпидемии можно сразиться с превосходящим по численности врагом, одержать победу и...
13:53 28/05/2024Камо Цуцуляну присвоено звание генерал-майора Спасательной службыРешением Никола Пашиняна, директору Спасательной службы–замглавы МВД Армении Камо Цуцуляну присвоено звание генерал-майора Спасательной службы.
13:40 28/05/2024Тавуш: В результате разлива реки Агстев частично обрушился мост, ведущий к населенному пункту ХаштаракВ результате разлива реки Агстев частично обрушился мост, ведущий к населенному пункту Хаштарак Тавушской области Армении.
12:45 28/05/2024Духовный пастырь Ахталы: В магазинах практически нет продовольствияДуховный пастырь Ахталы и прилегающих сел Гугаркской епархии Армянской Апостольской церкви Хетум Тарвердян сообщает: «Дорогие друзья, родные, у нас, наконец, возобновилась связь.
12:31 28/05/202428 мая в мемориальном комплексе «Сардарапат». ФоторепортажПо случаю отмечаемого сегодня, 28 мая, Праздника Республики еще со вчерашнего дня представители движения «Тавуш во имя Родины», многочисленные граждане во главе с архиепископом Багратом Галстаняном...
12:06 28/05/2024Собрание – в мемориальном комплексе «Сардарапат»В мемориальном комплексе «Сардарапат» утром 28 мая состоялось собрание, на котором возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян выступил с посланием.
12:01 28/05/2024Католикос Гарегин II: В эти дни императив быть едиными, решительными в борьбе с внутренними и внешними вызовами28 мая Его Святейшество Гарегин Второй, Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян, направил послание по случаю Праздника Республики.
11:28 28/05/2024Андраник Теванян: Вот и все, что нужно знать о непосредственных причинах поведения армянских и грузинских полицейскихЛидер движения «Мать Армения» Андраник Теванян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Полиция в Армении превратилась в карательный отряд.
18:00 27/05/2024«Посмотрите на его габариты, решите, может ли руководитель такой структуры быть таким». Архиепископ Баграт Галстанян об Ованнисяне«Таких людей даже не знаю. Честно, не знаю. Да и надобности такой нет. Их нет, не существует», – сказал в беседе с корреспондентом Panorama.am возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины»...