18:07 02/10/2025Ֆրանսիայում զանգվածային բողոքի ցույցեր են տեղի ունենումՖրանսիայում ընթանում են զանգվածային բողոքի ցույցեր՝ ուղղված խնայողության միջոցառումներին և կառավարության առաջարկած բյուջեին։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելի տեղի ԶԼՄ-ներին։...
17:45 02/10/2025«Արծվաբերդ»-ում գրանցվել ՀՀ կարմիր գրքում ընդգրկված, անհետացած տեսակ համարված սունկՍեպտեմբեր ամսին Հայհիդրոմետ ՊՈԱԿ-ի կենսաբազմազանության խմբի կողմից իրականացվող հերթական դաշտային աշխատանքների ընթացքում «Արծվաբերդ» անտառտնտեսության տարածքում գրանցվել է Battarrea phalloides սնկի...
17:02 02/10/2025Ոճաբանը թվարկել է այս աշնան ամենանորաձև գույներըՈճաբան Յուլիա Ժելեզնովան նշել է 2025 թվականի աշնան հագուստի ամենանորաձև գույնը: Մասնագետի խոսքով՝ ցուցակը գլխավորում է շոկոլադե մուսի (Mocha Mousse) «համեղ» երանգը: «Այն հարմար է ինչպես առօրյա...
15:13 02/10/2025Կանխատեվում է մոտ 28 մլրդ դրամով ավելացնել հիփոթեքի մասով եկամտահարկի հետվերադարձի չափաբաժինը. ՊԵԿԴրա արդյունքում տարվա վերջում կհասնենք մոտ 100 մլրդ դրամի, ավելի կոնկրետ՝ 97 մլրդ-ի
14:45 02/10/2025Հոկտեմբերի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։Երևանում հոկտեմբերի 2-ի ցերեկը սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 3-7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Մարզերում հոկտեմբերի 2-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև, հնարավոր...
13:43 02/10/2025Մենք սահմանն էինք պաշտպանում, պարզվեց՝ թnւրքը երկրի ներսում է. 44-օրյա պատերազմի մասնակից«Երբ քո ազգակիցներին պաշտպանելու խնդիր կա, պետք է պաշտպանել այնպայման, այլ հարց է, որ գիտակցում ես՝ թշնամին և թիկունքում է, և առջևում է, և ամենուր է»,- կառավարության դիմաց ակցիայի ժամանակ ասաց...
13:08 02/10/2025Մեր ստացած մեդալների հիմքում դրված են ավելի մեծ արժեքներ, որոնք իշխանության կողմից ոտնահարվում են. 44-օրյա պատերազմի մասնակից«Ներկա իշխանությունը հետևողականորեն արժեզրկում, իմաստազրկում է այն բոլոր արժեքները, որոնց համար մենք պայքարել ենք ու ստացել մեդալներ, շքանշաններ։ Այս քայլով ուզում ենք ցույց տալ, որ հաշտ չենք այս...
12:08 02/10/2025Սա քաղաքական ղեկավարության... Զինվորականներն իրենց մեդալները թողեցին կառավարության աստիճանների դիմացԱրցախյան պատերազմներին մասնակցած 7 զինվորական իրենց մեդալները, շքանշանները թողեցին կառավորության շենքի աստիճանների դիմաց։ Նրանք հավաքվել էին կառավարության մոտ՝ իրենց բողոքն արտահայտելու իշխանության...
11:59 02/10/2025Լավ օրից չէ, որ ընտրել ենք պայքարի այս ձևն ու հրաժարվում ենք մեր մեդալներից. Պատերազմների մասնակից Արմեն Պետրոսյան«Այս իշխանությունները հրաժարվում են մեր պայքարի ձևերից, հրաժարվել մեր ինքնությունից, ազատությունից, պայքարելու իրավունքից»։
11:30 02/10/2025«Փորձում է զրոյացնել այն պայքարը, որի համար արյուն ենք տվել». Զինվորականները կառավարությանն են վերադարձում իրենց մեդալներն ու շքանշանները«Մենք չենք կարող այս շքանշաններն այլևս կրել, երբ ամեն արժեք, զոհողություն, որ դրված էր այս շքանշանների հիմքում, զրոյացվել են»
09:48 02/10/2025Հաջորդ տասնամյակի ամենապահանջված մասնագիտություններըԱշխատակիցներն ու աշխատանք փնտրողները պետք է այսուհետ կենտրոնանան այն հնարավորությունների վրա, որոնք համատեղում են տեխնոլոգիական հնարավորությունները մարդկային դատողության և բիզնեսի կարիքների հետ։
09:43 02/10/2025Սուրենյանը լավ լուր է հայտնումՎերջին 2 օրերին Սև ծովի ցիկլոնի գործունեությամբ պայմանավորված հանրապետության տարածքում օդի ջերմաստիճանը զգալի նվազել է, մի շարք շրջաններում տեղումներ են, բայց մենք ձեզ համար ունենք շատ լավ լուր: Այս...
08:36 02/10/2025Այսօր մի քանի մարզերում հոսանքազրկումներ են սպասվում«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 2-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների...
21:45 01/10/2025Կենսաթոշակը պետք է բարձրացնեք 32-35 հազ դրամով, հիմա ասում եք 4 հազ. դրամ հետվճար կտանք, բա եղա՞վ. Ավետիսյանը՝ ՀՀ կառավարությանըՄոտ 20-21%-ով էլ բարձրացնեք նվազագույն կենսաթոշակի չափը, որ էլի ձեր խոստումը կատարեք, և 13 %-ի չափով էլ նվազագույն աշխատավարձը
21:41 01/10/2025Սրճարանում գազի պայթյունի հետևանքով կան վիրավորներՎիրավորները գտնվում են միջին ծանրության վիճակում
20:06 01/10/2025Հրդեհ Արտաշատ քաղաքում․ տուժածներ չկանՀոկտեմբերի 1-ին, ժամը 15։13-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արտաշատ քաղաքում այրվում է տուն: Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ «Դեպքի վայր...
18:07 01/10/2025OVIO-ն նախադեպը չունեցող հատուկ առաջարկ է գործարկել․ ընկերությունը կտրամադրի ինտերնետի և Wink TV փաթեթները 3 ամիս անվճարՀոկտեմբերի 1-ից OVIO-ն գործարկեց նոր հատուկ առաջարկ։ Տան ինտերնետի և հեռուստատեսության փաթեթներին միանալու դեպքում բաժանորդներն առաջին 3 ամիսների ընթացքում չեն վճարի ծառայությունների դիմաց։ «3 ամիս...
16:29 01/10/2025Օդեսայում ջրհեղեղի հետևանքով 5 հոգանոց ընտանիք է զոհվել, նրանց թվում 8-ամյա երեխաՕդեսայում ինը մարդ, այդ թվում՝ մեկ երեխա, մահացել է ուժեղ անձրևների և դրանց հաջորդած ջրհեղեղի հետևանքով: Հայտնել է Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը (ԱԱՊԾ): Ուկրաինական...
15:58 01/10/2025Ամենափոշոտ վարչական շրջաները Արաբկիրն ու Կենտրոնն են«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ը հրապարակել է սեպտեմբերի 24-30-ը Երևանում մթնոլորտային օդի որակի մասին տեղեկատվություն։ Փոշու պարունակությունը գերազանցել է սահմանային...

14:59 18/01/2022Converse Bank brings Apple Pay to customersConversebank, today brings its customers Apple Pay, a safer, more secure and private way to pay that helps customers avoid handing their payment card to someone else, touching physical buttons or...
14:11 18/01/2022Armenian Patriarchate celebrates Armenian Christmas in JerusalemThe Armenian Patriarchate of Jerusalem celebrates the Armenian Christmas and the Theophany at the Holy Bethlehem Church.
13:23 18/01/2022Ameriabank brings Apple Pay to customersAmeriabank CJSC, today brings its customers Apple Pay, a safer, more secure and private way to pay that helps customers avoid handing their payment card to someone else, touching physical buttons or...
12:16 18/01/2022Acba Bank brings Apple Pay to customersAcba Bank today brings its customers Apple Pay, a safer, more secure and private way to pay that helps customers avoid handing their payment card to someone else, touching physical buttons or...
10:20 18/01/2022Black ice observed on some roads in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Tuesday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
19:54 17/01/2022No bodies found during search operations in Artsakh's VarandaArtsakh (Nagorno-Karabakh) search and rescue squads found no bodies during their operations in the Azerbaijani-occupied areas of Varanda region in Artsakh, the country's State Service of Emergency...
19:13 17/01/2022The Armenia pavilion presents the concept of "Ethnotech" at Expo 2020 DubaiPresident Armen Sarkissian, who is in the United Arab Emirates on a working visit, was hosted at the Armenian pavilion at the Expo 2020 Dubai.
18:15 17/01/2022Coronavirus restrictions target middle-aged people - protest outside the health ministry"The Armenian authorities used to state that older people are more vulnarable to COVID-19, however the measures taken to prevent the spread of the virus target mostly middle-aged people," the Founder...
17:44 17/01/2022Suspected drone attack in Abu Dhabi kills 3, wounds 6A suspected drone attack by Yemen’s Houthi rebels targeting a key oil facility in Abu Dhabi killed three people and sparked a separate fire at Abu Dhabi’s international airport on Monday, police...
17:03 17/01/2022Armenia bans poultry products from Poland and Czech RepublicArmenia has announced a temporary ban on import of all types of poultry products from Silesian region of Poland and Ustetsky region of Czech Republic, where avian influenza cases have been recorded,...
15:54 17/01/202263 people received bodily injuries in road accidents over the past 3 days in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of Armenia, 149 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the Armenia from January 14 to January 17.
11:56 17/01/2022Armenian MPs observe minute's silence to honor fallen soldiersArmenian lawmakers observed a minute's silence at the start of a regular session on Monday to pay tribute to the servicemen killed in the recent border clashes.
10:34 17/01/2022Prince Harry takes legal action against UK government over police protectionThe Duke of Sussex is taking legal action against the government to allow him to pay for Metropolitan police security for him and his family when they visit the UK, the Guardian reports.
10:22 17/01/2022Some roads partly icy in ArmeniaSome roads are closed or difficult to pass in Armenia as of Monday morning, the Ministry of Emergency Situations reports.
19:10 15/01/2022Over 62,000 animals killed by drought in TanzaniaAt least 62,585 animals, including cattle, sheep and goats, have been killed by prolonged drought in Tanzania's northern district of Simanjiro in Manyara region, an official said on Friday, Xinhua...
16:44 15/01/2022Main highway connecting Artsakh to Armenia shut downThe highway connecting Armenia to Artsakh is closed due to snowstorm and low visibility, the State Service for Emergency Situations of the Artsakh Republic reports.
16:25 15/01/2022Cyberattack in Ukraine targets government websitesA massive cyberattack left Ukrainian government websites temporarily unavailable on Friday, officials said, according to Al Jazeera report.
14:30 15/01/2022Armenian citizens among most Russian passport recipients in 2021In January-October 2021, more than 667,000 foreigners, including stateless persons, gained Russian citizenship, the Russian Interior Ministry said in response to a TASS query.
12:33 15/01/2022Yerevan ensures economic growth for Vahan KerobyanYou may well remember that Armenia’s Minister of Economy Vahan Kerobyan assessed traffic jams in Yerevan as an indicator of economic activity.