18:51 05/09/2015«Շանթ-2015». «Զորավարժության ղեկավարությունը հասել է իր նպատակին»«Զորավարժության ղեկավարությունը հասել է իր նպատակին»
10:20 05/09/2015Հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների պարբերականությունը նվազել է. ՊՆԱնցած գիշեր և այսօր առավոտյան ադրբեջանական կողմը կրկին խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար...
12:00 04/09/2015Ա. Հովհաննիսյան. Ոչ մի սադրանք անպատասխան չի մնալուԵրեկ երեկոյան կրկին հակառակորդը հայ-ադրբեջանական, ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով ինտենսիվ կերպով շարունակվել է կրակել. ապա` պատասխան կրակոցներով լռեցվել
09:39 04/09/2015Ադրբեջանի տարածքում տեղի ունեցած երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ մի շարք բնակավայրերում, ԵրևանումԱյսօր տեղական ժամանակով ժամը 08.49-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 04.49-ին) ՀՀ ՏԿԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.080 և արևելյան...
13:54 03/09/2015Փորձագետ. Ադրբեջանցի հաքքերները սկսել են յուրահատուկ հարձակումներ անել (Տեսանյութ)Թուրք հաքքերներն այժմ ակտիվ չեն, ապրիլի 24-ից հետո նրանց ակտիվությունը նվազել է: Ի տարբերություն թուրքերի, ակտիվ են ադրբեջանցի հաքքերները: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց տեղեկատվական...
10:12 02/09/2015Բակո Սահակյան. Միասնաբար մենք կյանքի կկոչենք շատ ծրագրեր և անպայման կհասնենք համազգային նպատակների իրականացմանըԲակո Սահակյան. Միասնաբար մենք կյանքի կկոչենք շատ ծրագրեր և անպայման կհասնենք համազգային նպատակների իրականացմանը
09:25 02/09/2015ՀՀ նախագահ. Օր օրի բարձրանում է ազատության ու ժողովրդավարության ճանապարհով անշեղորեն ընթացող Արցախի միջազգային հեղինակությունը«1991 թվականի նվիրական այս օրը հակահայկական ռասիստական քարոզչության ճիրաններից դուրս բերվեց հայության տառապյալ, բայց նաև հերոսական հատվածներից մեկը»
10:16 01/09/2015Մենք ապահովել ենք բոլոր տեսակի միջոցառումներն առաջնագծում. Սեյրան Օհանյան«Իրավիճակը վերահսկվում է, մեր ժողովուրդը կարող է հանգիստ լինել, հայկական բանակն ինչպես միշտ, այնպես էլ այսօր իր խնդիրներին տիրապետում է և լավագույն կերպով իրականացնում»,-այսօր լրագրողների հետ...
09:00 01/09/2015«Անզուգական աշխարհ». 40 հազարից ավելի երեխա հաճախում է առաջին դասարան40 հազարից ավելի երեխա հաճախում է առաջին դասարան
17:05 31/08/2015Կառավարությունը կփոխհատուցի ՓՄՁ-ների էլեկտրաէներգիայի մի մասըՕգոստոսի 1-ից մինչև ՀԷՑ-ում աուդիտի ավարտը, ՀՀ կառավարությունը կփոխհատուցի նաև փոքր և միջին ձեռնարկատերերի էլեկտրաէներգիայի սակագինը: Այս մասին որոշումն ընդունվեց գործադիրի այսօրվա նիստում: Այսպիսով,...
11:53 29/08/2015ԼՂՀ անկախության տարեդարձին ընդառաջ տեղեկատվական դիվերսիաների պետք է սպասել. ՔոչարյանՊարզ է, որ ԼՂՀ անկախության տարեդարձին ընդառաջ հակառակորդի կողմից սպասվում է ակտիվացում, սադրանքներ, տեղեկատվական դիվերսիաներ: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ...
10:48 28/08/2015ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները կանխել են ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելՕգոստոսի 28-ին ժամը 01.40-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման հերթական փորձ: ԼՂՀ ՊՆ...
15:50 27/08/2015Երևանում 42 աստիճանից բարձր ջերմաստիճան երբևիցե չի գրանցվել. ՍուրենյանՀուլիս-օգոստոսին Արարատյան դաշտում և մայրաքաղաքում 20 օր ջերմաստիճանը տատանվել է 38-39, իսկ 15 օր՝ 40-41 աստիճանի սահմաններում: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հիդրոմետ...
10:45 25/08/2015Մեկնարկել է Վենետիկի հանձնաժողովի ու ՀՀ կուսակցությունների միջև քննարկումըԵրևանում՝ ԵՊՀ իրավաբանության ֆակուլտետում, մեկնարակել է «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողովի) փորձագետների հանդիպումը Հայաստանի կուսակցությունների...
14:07 24/08/2015ՀՅԴ-ն կմասնակցի Վենետիկի հանձնաժողովի փորձագետների հետ հանդիպմանըՀՅԴ-ն մասնակցելու է Վենետիկի հանձնաժողովի անդամների հետ վաղը Երևանում նախատեսված հանդիպմանը: Լրագրողներին ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը: «Մենք ասելիք ունենք: Բացի այդ,...
13:08 22/08/2015Վենետիկի հանձնաժողովը Երևանում կլինի օգոստոսի 24-ին«Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովը (Վենետիկի հանձնաժողով) օգոստոսի 24-ին ժամանելու է Հայաստան: Panorama.am-ին ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն ասաց, որ...
10:40 22/08/2015Քաղաքացուն ապտակած ոստիկանի լիազորությունները դադարեցվել ենՀանրապետության հրապարակում ոստիկանն ապտակել էր ՀՀ քաղաքացուն:
14:00 21/08/2015Հայաստանցիների 73%-ը դրական է գնահատել էլէներգիայի թանկացմանը հաջորդած ցույցերըՀետազոտությունը ընդգրկում է հուլիսի 6-13-ն ընկած ժամանակահատվածը, հարցմանը մասնակցել է 1106 մարդ:
13:13 21/08/2015Վրաստանում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել է ՀՀ 4 քաղաքացի. ԱԳՆԶոհվել է Հայաստանի 4 քաղաքացի
14:31 20/08/2015«Էյր Արմենիա»-ի սեփականատիրոջ բաց նամակը«Էյր Արմենիա» ՓԲԸ տնօրեն Արսեն Ավետիսյանը բաց նամակ է հղել, որտեղ հայտնում է, որ դուրս է գրվում հիվանդանոցից և շուտով կտա հասարակությանը հուզող բոլոր հարցերի պատասխանները: Ստորև ներկայացնում ենք...

14:58 07/11/2013Решение о задержании Вардана Петросяна не имеет под собой правовых оснований. Комментирует адвокат Н. Багдасарян«Я поинтересовался у следователя, почему они принимают решение о задержании без результатов экспертизы, однако он ничего не ответил».
13:47 07/11/2013Сотрудники офиса омбудсмена Армении встретились с задержанными по факту ЧП на проспекте МаштоцаСоветник омбудсмена Армении по вопросам заключенных и сотрудники отдела оперативного реагирования офиса омбудсмена встретились со всеми задержанными в ходе инцидента на ереванском проспекте Маштоца,...
10:32 07/11/2013Подведены итоги конкурса на проект реконструкции Площади Республики в Ереване: победителей нетПодведены итоги «Всереспубликанского открытого архитектурного конкурса на концептуальный проект по реконструкции Площади Республики в Ереване», победителей нет.
11:50 06/11/2013МГ ОБСЕ: Военные действия будут рассматриваться как попытка сорвать мирный процесс«Военные действия, в частности, на данный момент, могут рассматриваться только как попытка сорвать мирный процесс», – говорится в размещенном на официальном сайте ОБСЕ заявлении сопредседателей...
11:40 06/11/2013По факту инцидента на ереванской Площади Свободы возбуждено уголовное дело. Задержаны 20 человекВ результате инцидента телесные повреждения получили полицейские, четверо из которых проходят лечение в стационаре.
10:48 06/11/2013Температура воздуха в Ереване составит +20°СНа территории Армении 6-10 ноября ожидается погода преимущественно без осадков. Ветер юго-восточный до 3-8 м/с. Температура воздуха днем 9 ноября понизится на 3-4 градуса, а в восточных районах – на...
14:34 05/11/2013Постпред Армении в ООН: Откровенная ненависть к армянам в Азербайджане сравнима с самыми ужасающими примерами расизма в историиУказав, что в Азербайджане армяноненавистничество давно уже стало неотъемлемой частью государственной пропмашины, посол призвал стран-участниц ООН осудить растущую в Азербайджане нетерпимость.
12:32 05/11/2013Армения отмечает День разведывательных войскВ ноябре 2012 года разведывательные войска Армении отметили свое 20-летие. А формирование разведывательного подразделения Вооруженных Сил Армении началось в сентябре 1991 года после обретения...
11:24 05/11/2013Температура воздуха в Армении понизится на 2-3 градусаНа территории Армении 5-9 ноября ожидается погода преимущественно без осадков. Ветер юго-восточный до 3-8 м/с. Температура воздуха 8-9 ноября днем понизится на 2-3 градуса, а в восточных районах на...
10:10 05/11/2013ДТП в Кировской области России: погибли двое армянВ ДТП, произошедшем в понедельник в Кировской области России, погибли двое армян. Об этом сообщается на сайте МЧС Армении. Согласно информации, на трассе Слобода – Белая Холуница столкнулись...
19:04 04/11/2013В Армении появится четвертый оператор мобильной связиЛицензия вступает в силу с ноября 2013 года и будет действовать до 6 августа 2018 года.
11:55 04/11/2013В Армении отмечается День социального работника. Поздравительные послания главы Минтруда РА и мэра Еревана«Становление института социального работника является одним из важнейших направлений сферы труда и социальной защиты...»
14:28 02/11/2013Названа причина масштабного отключения электричества на территории Армении. В «тему» попал Иран«В настоящее время исследуются причины произошедшего», – еще раз подчеркнула представительница Минэнергетики РА.
12:34 02/11/2013Из-за сбоя в системе электроснабжения была нарушена работа Ереванского метрополитенаИз-за масштабного отключения электричества сегодня была нарушена также работа Ереванского метрополитена им.
18:53 01/11/2013Минтруда Армении: Пенсии вырастут, если парламент примет бюджет без измененийМинистерство труда и социальных вопросов Армении в ходе обсуждения проекта государственного бюджета на 2014 год выступило с новой концепцией изменений, согласно которой с 1 января в стране увеличатся...
17:28 01/11/2013Поступающие от России мессиджи привели к ажиотажу в Азербайджане. Причины нервного ответа А. Васяка на заявления А. РузинскогоБолее того, подчеркнул специалист, любая агрессия Азербайджана будет иметь негативные последствия в первую очередь для Баку.
14:50 01/11/2013Дереник Думанян: В Министерстве здравоохранения Армении «откатов» нетВ Министерстве здравоохранения Армении «откатов» нет. Об этом на сегодняшнем брифинге в парламенте после слушаний по проекту госбюджета Армении на 2014 год заявил глава Минздрава республики Дереник...
12:43 01/11/2013Производители связывают рост стоимости куриных яиц в Армении с подорожанием кормов. ГКЗЭК продолжает проверкиКак сообщил представитель ГКЗЭК, к этому фактору также необходимо добавить снижение объемов производства.
15:29 31/10/2013ЕС полностью поддерживает процесс карабахского урегулирования в формате Минской группы ОБСЕ. Заявление М. ЦарбнохаМ. Царбнох подчеркнул, что ЕС с уважением относится к решению Армении и в настоящее время ведутся поиски путей дальнейшего сотрудничества.
14:46 31/10/2013Р.Сафрастян: Стратегия Турции на Ближнем Востоке привела к возникновению напряженности в отношениях с США«Турция, оказывая содействие вооруженным группировкам и вооружая их, не смогла добиться победы над правительством Башара Асада в Сирии.