13:06 15/12/2014Թունավորումներից զերծ մնալու համար ինչպես սնվել Ամանորին. խորհուրդներ մասնագետից-Բարձր ռիսկայնության մթերքներ են՝ միսը, մսամթերքը, կաթը, կաթնամթերքը և կրեմային արտադրանքը:
12:31 13/12/2014Ինչո՞ւ ԵՏՄ անդամ երկու երկիր չեն շտապում վավերացնել ՀՀ-ի՝ ԵՏՄ անդամակցելու պայմանագիրը. դիտարկումներԴիտարկումներ
16:03 12/12/2014Թուրքագետը գնահատում է Ջեմալ փաշայի թոռան այցը ՀայաստանՋեմալ փաշայի թոռ՝ գրող, լրագրող, «1915 թ. Հայոց ցեղասպանություն» գրքի հեղինակ Հասան Ջեմալի այցը Երևան հասարակական մեծ հնչեղություն ստացավ և նույնիսկ սկանդալների տեղիք տվեց
10:55 12/12/2014Ա. Մանուկյանին ծեծի ենթարկելու դեպքի վայրում տեսանկարահանող սարք է եղել«Դեպքի վայրի զննությամբ պարզվել է, որ տեղանքում առկա է նաև տեսանկարահանող սարք, որի տեսագրությունը արդեն իսկ վարույթ իրականացնող մարմինը հետազոտում է»:
13:55 11/12/2014Լեռնային Ղարաբաղը ցանկանում է գոյություն ունենալ. Բակո Սահակյանի հարցազրույցը իտալական IL GIORNO պարբերականին-Լեռնային Ղարաբաղը ցանկանում է գոյություն ունենալ
15:09 10/12/2014Հայաստանի տնտեսական խնդիրների մեղավորը Թուրքիան և Ադրբեջանն են. Կարեն Անդրեասյան«Սփյուռքի տարբեր համայնքներում ես լսել եմ հուսահատեցնող, ահասարսուռ առասպելներ, ըստ որի` Հայաստանում գոյություն ունի տնտեսական ռեկետ, պետական թալան, բիզնեսների խլում և այլն»
13:06 10/12/2014Ս. Օհանյան. Բանակցային գործընթացում մենք կարողանում ենք մեր տեսակետները արտահայտել«Այսօր սահմանին լարվածությունը մեկ բարձրանում է, մեկ իջնում: Նախկինում եթե պաշտպանության բանակի հատվածում նվազագույնը լինում էին կրակոցների 35-50 դրվագ և օգտագործում էին մինչև 1000 փամփուշտ, այսօր...
14:54 09/12/2014«Նոր Հալեպ» թաղամասի կառուցումը ժամանակավոր դադարի մեջ է. Ֆիրդուս Զաքարյան-Նույնիսկ կանադահայ բարերարների հետ ենք քննարկել ծրագիրը...չենք կարող պարտադրել, այս ծրագրի համար գումարներ ներդնել:
14:50 09/12/2014Ռուսաստանն արևմտյան պատժամիջոցներին կարող է պատասխանել Մաքսային միության շրջանակներում. ԼավրովՌուսաստանի Դաշնությունը դիտարկում է արևմտուքի կողմից հակառուսական պատժամիջոցներին Մաքսային միության շրջանակներում պատասխանելու հնարավորությունը: Այս մասին, «Ռիա Նովոստի» գործակալության տեղեկացմամբ,...
10:52 06/12/2014Դեկտեմբերի 20-ից հետո դոլարը անկում կապրի և ամեն ինչ կկարգավորվի. Բանկերի միության նախագահ-Դեկտեմբերի 20-ից հետո դոլարը անկում կապրի և ամեն ինչ կկարգավորվի:
13:00 05/12/2014Ալժիրցի ու հայ դերասանները թուրք ռեժիսորի «Հատում» ֆիլմում-Կյանքումս շատ կարևոր օրերն են եղել, բայց ես երբեք չեմ մոռանա այն օրը, երբ գնացի Ծիծեռնակաբերդ:
09:18 05/12/2014Ամանորին ապխտած կոկորդիլոսներ կներկրվեն ՀայաստանՀայաստանյան ընկերություններից մեկը դիմել է ԳՆ Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայություն՝ կոկորդիլոս ներմուծելու թույլտվություն ստանալու համար: Panorama.am-ին ծառայության մամուլի խոսնակ Արմինե...
18:31 04/12/2014Ջ.Ուորլիք. Մենք կշարունակենք ջանքերը վստահության կայացման ու ամրապնդմանն ուղղված«Տարածաշրջանի ժողովուրդները վաստակել են, որպեսզի խաղաղությունը հաստատվի որքան հնարավոր է շուտ»
15:11 04/12/2014ԲՀԿ-ն ու ՕԵԿ-ը կողմ են Հայաստանի՝ ԵՏՄ-ին անդամակցությանը«ԲՀԿ-ն այսօր կողմ է քվեարկելու այս համաձայնագրին, որովհետև այսօր դեմ քվեարկելը կվնասի Հայաստանի շահերին»
10:50 03/12/2014Ինչո՞ւ է մսամթերքը թանկացել. Պարզաբանում է գյուղատնտեսության նախարարության պաշտոնյան-Ներկրողներն այն հիմնականում գնում են ԱՄՆ դոլարով, որը վերջին օրերին արժեվորվել է:
10:17 02/12/2014Ռ. Սաֆրաստյան. Պետք է սպասել, որ Լատինական Ամերիկայի այլ երկրներ կամաց-կամաց կհետևեն այս երկրների օրինակին-Կան շատ երկրներ, հասարակություններ ու մտավորականներ, ովքեր ուղղակի ծանոթ չեն, թե ինչ է կատարվել 1915 թվականին:
16:00 01/12/2014Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությունը ձախողվեց. «Նախագիծը մնալու է ԱԺ օրակարգում»Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Քաղաքացիական պայմանագրի» կառավարման խորհրդի անդամ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից առաջարկված «Նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Սերժ Սարգսյանին պաշտոնանկ անելու մասին» նախագիծն ԱԺ-ում...
10:04 01/12/2014Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարությունը՝ Բոլիվիայի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման կապակցությամբ«Բոլիվիան իր կարևոր ներդրումը բերեց պատմական արդարության վերականգնման, մարդկության դեմ հանցագործությունների ճանաչման և ժխտողականության դեմ պայքարի վեհ գործում»:
11:55 29/11/2014Պիպոյանը՝ Եղվարդի դեպքի մասին. «Դանակը հասավ ոսկորին»-Երեխաների թունավորումը իրավասու մարմինների դանդաղկոտության, անգործության, պետական ապարատին ու ոչ թե երեխաներին պաշտպանելու մոլուցքի հետևանք է:
14:52 27/11/2014ՔԿՀ-ներում իրականացվող բարեփոխումների արդյունքները 1-2 տարի հետո արդեն տեսանելի կլինեն. Մանուկյան«Քրեակատարողական հիմնարկների համակարգում վերջին 6-7 ամիսների ընթացքում բավականին լուրջ տեղաշարժեր կան, որոնք գուցե այսօր տեսանելի չեն, քանի որ այն նախաձեռնությունները, որոնք սկսել ենք, դրանց...

12:17 08/12/2012Азербайджан делает все возможное, чтобы перелистать страницу Казанской встречи. Мнение экспертаАзербайджан пытается избежать своих деструктивных действий и ответственности за сложившуюся в результате этого ситуацию, свалив вину на армянские стороны, так и на сопредседателей Минской группы ОБСЕ
18:53 07/12/2012Ректор «Нархоза» Корюн Атоян скандалы вокруг депутата-брокера М. Мелкумяна относит на свой счет и вызовет завкафедрой к себе«Если бы я заметил, поймал… Впрочем, Микаел Мелкумян и не стал бы дожидаться увольнения, сам бы ушел», – сказал ректор.
17:34 06/12/2012Генрих Мхитарян поделился своими планами на межсезонье: будет отдыхать в ЕреванеОдин из лидеров сборной Армении по футболу, полузащитник «горняков» Генрих Мхитарян в интервью пресс-службе донецкого ФК «Шахтер» поделился впечатлениями после игры с «Ювентусом».
13:45 06/12/2012Эдвард Налбандян: Армения ведет открытую и предсказуемую политику, нацеленную на наращивание партнерства со всеми странамиАрмения является не только учредителем, но и одним из самых активных членов Содружества. Наша страна в числе первых по количеству одобренных и подписанных в рамках СНГ документов.
15:45 05/12/2012Оппозиция в Армении исключает возможность «если». Левон Тер-Петросян – идеал для Людмилы Саркисян«Не хочу недооценивать Гагика Царукяна. Но для меня образ президента представляет собой нечто иное, и я в этой ипостаси вижу только Левона Тер-Петросяна».
11:50 05/12/2012Александр Искандарян: Долгий и прочный однополярный мир невозможен ни в какой перспективеМир, управляемый из сколь угодно сильного центра, распадется так же, как распался Советский Союз, и по тем же причинам, только усиленным в тысячи раз
16:12 04/12/2012«Любовные игры» оппозиционного АНК и альтернативной партии «Процветающая Армения». На вопросы отвечает Л. ЗурабянОппозиционер ответил и на вопрос, насколько корректны с нравственной точки зрения действия АНК, прежде выступавшего с критикой ППА, а нынче ведущего с этой партией переговоры…
16:25 03/12/2012Любовь Кемаля Ататюрка к армянке Эрмине. История, рассорившая турецких исследователей…Автор книги «Печальная любовь героя» Нехир Роггендорф Эйюбоглу (Nehir Roggendorf Eyüboğlu) рассказал историю любви основателя Турецкой Республики Кемаля Ататюрка и армянки.
17:16 01/12/2012Айк Бабуханян: Оппозиция в Армении оказалась в «парализованном состоянии»«Оппозиция находится в „парализованном состоянии” и сегодня у нее нет ни идеологической, ни тактической программы в связи с тем, чтобы так выступить на предстоящих выборах, чтобы не опозориться...
13:42 01/12/2012Российский эксперт: Запад будет суверенизировать Карабах строго по схеме, к которой призывал ЕреванГ. Трофимчук: Для того чтобы успокоить Баку, США будет достаточно намекнуть, что все это делается ради реализации мадридских протоколов, и тогда Азербайджану останется просто ждать у моря погоды.
16:54 30/11/2012Замглавы МИД Армении: Это очередная неуклюжая попытка Баку скрыть свои истинные намеренияЗаместитель министра иностранных дел РА Шаварш Кочарян ответил на просьбу агентства «Новости-Армения» прокомментировать заявления официального Баку о якобы имеющейся готовности продолжать...
16:33 30/11/2012Александр Удод: Украина создает все условия для получения представителями армянской диаспоры образования на родном языке«Пусть эти достижения станут точкой отсчета для реализации планов и свершений, демократических свобод и межкультурного взаимопонимания».
13:37 30/11/2012Политолог: Право на самоопределение Карабах реализовал, в том числе на поле боя«Принятое 1 декабря 1989 года решение было первым шагом на протяжении всего карабахского движения. С одной стороны это было начало самостоятельной борьбы, а с другой – начало побед». Об этом на...
16:19 29/11/2012Иран рассматривает армянские памятники как национальное наследие. Интервью с советником посольства ИРИ в Армении Х. МуратханиPanorama.am начинает цикл материалов, направленных на выяснение того, в каком состоянии находятся армянские культурные памятники за пределами Армении.
17:42 28/11/2012Первопрестольный Святой Эчмиадзин открещивается от скандала вокруг фильма Армена Гаспаряна «Армянский хлеб»Режиссер А. Гаспарян при этом подчеркнул, что не хотел бы ставить знак равенства между действиями армянского священника и азербайджанского посольства.
16:25 28/11/2012Киро Маноян: Необходимо активизировать усилия в вопросе признания независимости Нагорно-Карабахской Республики«Визит сопредседателей в регион показал, что переговоры зашли в тупик, но складывается впечатление, что у них есть намерение вновь поставить знак равенства между сторонами относительно причин...
18:59 27/11/2012Патрик Мерфи: Необходимо задействовать механизмы расследования инцидентов на линии соприкосновения в Нагорном КарабахеЗатяжные конфликты представляют угрозу для стабильности и безопасности Южного Кавказа и всего региона ОБСЕ.
15:06 27/11/2012Азербайджанские власти панически испугались армянского политика в Баку. М. Григорян об участии Р.Ованнисяна в Генассамблее ICAPP«Тем самым во всей „красе” была продемонстрирована высшая планка демократии и толерантности по-азербайджански: будьте довольны, что вас не зарубили во сне топором».
16:26 26/11/2012Гагик Минасян: Азербайджан не предоставил гарантии для участия армянской делегации в сессии заседаний ПАЧЭС в Баку«Сложившаяся ситуация является ярким проявлением безответственного отношения Азербайджана, как председательствующей в этой структуре страны».
15:48 26/11/2012Премьер-министр Армении Т. Саркисян ответил российскому СМИ на ряд важных и «каверзных» вопросов…Он рассказал о сотрудничестве с Россией, ценах на газ, строительстве нового блока Армянской АЭС, процессе карабахского урегулирования и Степанакертском аэропорте.