16:51 29/01/2026Նարեկ Սամսոնյանին սայլակով բերեցին դատարան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնից բերել են Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Մասիվի նստավայր, որտեղ կայանալու է իր և փոդքասթի...
16:27 29/01/2026Բողոքի ակցիա դատարանի բակում՝ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով նիստից առաջ«Մենք շարունակելու ենք բարձրաձայնել ու պահանջել՝ դադարեցնել Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ խայտառակ բռնաճնշումներնո ւ ազտ արձակել նրանց»։
16:02 29/01/2026Ընդերքն օգտագործելը դառնում է «թանկ հաճույք». Պետտուրքը կավելանա ավելի քան 6 անգամՏարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու նախագիծը։ Կառավարությունը մտադիր է արդիականացնել...
15:53 29/01/2026Քիչ առաջ գլխավոր դատախազին հաղորդում եմ ներկայացրել ԱԱԾ աշխատակից Աղաջանյանի դեմ. Փաստաբան«Քիչ առաջ գլխավոր դատախազին հաղորդում եմ ներկայացրել ԱԱԾ աշխատակից Աղաջանյանի դեմ` ՕՀՄ տվյալ կեղծելու, ՔԿ նախկին քննիչ, 18 արդարների գործով քնկչական խմբի ղեկավար Մնոյանի դեմ` քրեական վարույթի...
14:48 29/01/2026Դատախազությունը հորդորում է Աննա Պողոսյանի գործողություններից տուժած քաղաքացիներին դիմել իրավապահ մարմիններին2021 թվականի հուլիսի 21-ին քաղաքացի Ջ.Խ.-ն հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ Աննա Աշոտի Պողոսյանը խաբեությամբ տիրացել է իր բնակարանին։ դատախազությունից հայտնում են՝ նախաձեռնված քրեական վարույթով...
14:30 29/01/2026Արամ Քոչարյանի նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք«Հայրենիք» կուսակցության Վաղարշապատի տարածքային կառույցի ղեկավար Արամ Քոչարյանի կալանքը դատարանը փոխեց կիրառելով տնային կալանք խափանման միջոց: Այս մասին տեղեկացնում է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ,...
13:11 29/01/2026«Մեր քաղաքական դիսկուրսը մնում է հների, նորերի գզվռտոցի շուրջ». Ի՞նչ է առաջարկում «Բոլորին դեմ եմ» շարժումըՀայաստանում այնպիսի քաղաքական դաշտ է ձևավորվել, որը թույլ չի տալիս ոչ մի նոր ուժի, նոր գաղափարախոսության ու այլընտրանքի մուտք քաղաքական դաշտ։ Այսօր լրագրողների հետհանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց...
12:40 29/01/2026Արշակի Սրբազանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարանԱրշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան: Այս մասին հայտնում է Արշակ Սրբազանի պաշտպան Արսեն Բաբայանը։ Նա տեղեկացնում է, որ մինչև...
21:03 28/01/2026Դա արվում է արդարացնելու այն ապօրինությունները, ամոթալի գործողությունները, որոնք կատարվում են Հայաստանում. փաստաբանը՝ Արարատ Միրզոյանի ելույթի մասին«Գնալով տեմպերն ահագնանալու են»,-AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի կազմակերպած կոռուպցիայի կանխարգելման թեմայով աշխատաժողովի ժամանակ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը՝...
20:51 28/01/2026Հաճախ մանիպուլյացիա է կատարվում՝ համակարգային կոռուպցիան փորձելով նույնացնել կաշառքին․ Փաստաբան«Շատ հաճախ մանիպուլյացիա է կատարվում՝ համակարգային կոռուպցիան փորձելով նույնացնել կաշառքին։ Սա են փորձում ներկայացնել որպես համակարգային կոռուպցիա։ Մինչդեռ այն կոռուպցիայի դրսևորումներից...
19:08 28/01/2026Սերգեյ Հարությունյան. ԵԽԽՎ-ում չարամտորեն, անամոթաբար սուտ են տարածում«Քաղաքական կամքի բացակայության հետևանք է, որտեղ միայն քաղաքական կամքի առկայության դեպքում կարող ենք կոռուպցիայի դեմ պայքարել»,- AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի կազմակերպած կոռուպցիայի կանխարգելման...
18:28 28/01/2026Կոռուպիացիայի դեմ պայքարի ներդրված մեխանիզմները լավ չեն աշխատում․ Մելիքյան«Կարևոր է, որ մեր հանրային դաշտը, հանրային գործիչները, քաղաքական գործիչները այս թեման վերցնեն և լրջորեն սկսեն զբաղվել համակարգված ձևով, որովհետև մենք տեսնում ենք մեր հարգելի գործընկերը՝ Երևանի...
18:08 28/01/2026Ապացույցի տեղն ասեք. 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 29-ինԱպացույցի տեղն ասեք. 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 29-ին, ժամը 15:00-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում (հասցե՝ Արշակունյաց 24/1): «Պարզ հարց է...
17:47 28/01/2026Բաբկեն Հարությունյան. Չեմ բացառում՝ դատարանին ասեն, կարգալույծին էլի Սրբազան դարձրեք«Նիկոլ Փաշինյանը գտել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ամենահեշտ ձևը։ Երբ ինչ-որ ընդդիմադիր գործիչ, քաղաքացի հայտարարում է, որ Փաշինյանը, Ավինյանը կամ մեկ ուրիշը կոռուպցիայով է զբաղվում, Նիկոլ Փաշինյանը...
17:18 28/01/2026Հայաստանում այսօր ավելի ձեռնտու է անձրևոտ եղանակին աշխատել տաքսու վարորդ, քան բժիշկ. Գ. Գրիգորյանը՝ առողջապահության ոլորտում կոռուպցիայի մասին«Հայաստանում այսօր ավելի ձեռնտու է անձրևոտ եղանակին աշխատել տաքսու վարորդ, քան բժիշկ, քանի որ ֆինանսական առումով ավելի շատ ֆինանսական միջոց են վաստակում։ Ընդ որում, տաքսու վարորդներից գանձում են...
16:44 28/01/2026Հոգևորականները Հայաստանում ժողովրդավար կերպով ընտրված ղեկավարներին սպանելու կոչեր են արել. Միրզոյանի հայտարարությունը՝ ԵԽ ամբիոնից«Հայաստանում հալածանք չկա հոգևորականների նկատմամբ
16:25 28/01/2026Գուշակեք, թե էդ սարքը 100 հազար դրամով թանկ ո՞վ է ծախել քաղաքապետարանին. Ա.Հարությունյանի տեղակալի՝ Զառայի ամուսինը. Մեսրոպ Մանուկյան«Կհիշեք, Երևանի ավտաբուսներում սարքեր էին տեղադրել, որ կոպեկը մեջը գցեին։ Իրենք լավ գիտակցում էին, որ դրանք չորս ամիս հետո պետք չի գալու։ Էդ սարքի արժեքը, նայում ես, շուկայում առավելագույնը 38 հազար...
15:48 28/01/2026Կոռուպցիայի դեմ պայքարում չկա առաջընթաց՝ ի հակադրումն բարձրագոչ հայտարարությունների. Արսեն Բաբայան«Համակարգային կոռուպցիոն պրիմիտիվ կաշառք տալը չի և դրանից իշխանության վերևներում գտնվողներին բաժին տալը չի։ Համակարգային կոռուպցիան շատ խորքային նշանակություն ու վտանգավորություն ունի»,-կոռուպցիայի...
15:17 28/01/2026Արսեն Բաբայան. Համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունիԻշխանությունն ասում է, համակարգային կոռուպցիա գոյություն չունի։ Բայց համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունի, որի մասին մենք հենց աշխատաժողովի ժամանակ խոսելու...

16:16 31/05/2024Архиепископ Баграт Галстанян: Это станет прологом, нас не остановить«Это станет прологом, нас не остановить. Пусть полиция знает это», – заявил возглавляющий движение «Тавуш во имя Родины» архиепископ Баграт Галстанян после того, как многочисленные силы Полиции...
16:03 31/05/2024Полиция в грубой форме подвергает приводу протестующих у МИД Армении. ФоторепортажУчастники оппозиционного движения «Тавуш во имя родины» во главе с архиепископом Багратом Галстаняном уже несколько часов проводят акцию у здания министерства иностранных дел Армении в Ереване.
15:32 31/05/2024Полиция с применением силы оттесняет участников акции от здания МИД Армении (прямая трансляция)У здания МИД Армении начались столкновения между полицейскими и участниками мирной акции гражданского неповиновения, силы Полиции внезапно начали с применением непропорицональной силы подвергать...
13:07 30/05/2024Полиция МВД Армении распространила заявлениеПолиция МВД Армении распространила заявление, в котором говорится: «Некоторые участники проходящей сейчас на площади Республики акции нанесли удары полицейским.
13:01 30/05/2024Съемка архиепископа Баграта Галстаняна – камерой Panorama.amПолицейские собираются применить спецсредства против участников акции протеста на площади Республики в Ереване.
17:29 29/05/2024Андраник Кочарян: Спасибо министерству внутренних дел Армении за священную службу«Спасибо министерству внутренних дел Армении за священную службу», – сказал на совместном заседании постоянных комиссий НС Армении при обсуждении годового отчета «Об исполнении Государственного...
16:35 29/05/2024Адвокат: По закону, какого-либо приглашения или разрешения не может требоваться или устанавливаться для католикоса всех армянНикол Пашинян попытался объяснить журналистам, почему католикосу всех армян Гарегину Второму был запрещен вход в мемориальный комплекс «Сардарапат».
15:29 29/05/2024Считаю неприемлемым создание любых препятствий для Армянской Апостольской церкви и ее главы – певец Размик Амян«Считаю неприемлемым создание любых препятствий для Армянской Апостольской церкви и ее главы», – такую позицию выразил известный певец Размик Амян, коснувшись инцидента с католикосом всех армян...
14:55 28/05/2024Полицейские воспрепятствовали входу Католикоса всех армян в мемориальный комплекс «Сардарапат»Полицейские выстроились в живую цепь и не пропускали Его Святейшество Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, в мемориальный комплекс «Сардарапат».
16:43 27/05/2024Бакинский апелляционный суд отклонил жалобу незаконно удерживаемого в Азербайджане Рубена Варданяна на продление его арестаБакинский апелляционный суд не удовлетворил жалобу незаконно удерживаемого в Азербайджане бывшего госминистра Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубена Варданяна на решение о...
15:39 27/05/2024Причиной подобного поведения правоохранителей является их безнаказанность – Гоар Мелоян«Полиция и правоохранительные органы в очередной раз превышают свои права и четко определенные законом обязанности», – сказала в беседе с корреспондентом Panorama.am во время шествия движения «Тавуш...
14:14 27/05/2024Мэра Степанакерта Давида Саркисяна арестовалиРешением уголовного суда общей юрисдикции первой инстанции (резиденция Ачапняк-1, судья – Мартин Арзуманян) мэр Степанакерта Давид Саркисян арестован на 20 дней.
14:01 27/05/2024Певцу Арсену Григоряну травмировали ногу при приводе в Полицию в ЕреванеВо время утренних акций гражданского неповиновения в Ереване Полиция подвергла приводу также певца Арсена Григоряна (Мро).
12:23 27/05/2024На улице Абовяна в центре Еревана для разгона демонстрантов применили слезоточивый газ – Наира ЗограбянС 8 утра по всей Армении проходят акции гражданского неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра.
12:17 27/05/2024В Армении приводу подвергнуты 226 участников акций гражданского неповиновенияС 8 утра по всей Армении проходят акции гражданского неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра.
12:08 27/05/2024Спецназ Полиции Армении с применением силы задержал депутата Ашота СимонянаПолиция Армении, вопреки закону о депутатской неприкосновенности, с применением непропорциональной силы подвергла приводу депутата Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Ашота...
11:54 27/05/2024Полиция в Армении подвергла приводу певца Давида АмалянаС утра по всей Армении проходят акции гражданского неповиновения с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении.
17:08 25/05/2024По делу о коррупционных злоупотреблениях в ANIF обвиняемых нетЗа выявленные в Фонде государственных интересов Армении (ANIF) злоупотребления в отношении какого-либо лица до сего момента преследования не осуществляется.
13:36 25/05/2024«Последний звонок» в Армении: 24 мая на штрафстоянки доставили 89 машин, за рулем которых находились несовершеннолетниеНакануне, 24 мая, с целью обеспечения безопасности мероприятий «Последнего звонка» Полиция на всей территории Армении перешла на усиленный режим несения службы.
13:26 25/05/2024Силовики наведались с обыском в дом мэра Степанакерта Давида СаркисянаПравозащитник, адвокат Рубен Меликян сообщает об обыске в доме мэра Степанакерта Давида Саркисяна. «В данный момент наведались в дом мэра Степанакерта. Ясное дело, что для обыска. Что будет потом,...