16:51 29/01/2026Նարեկ Սամսոնյանին սայլակով բերեցին դատարան«Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանին «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնից բերել են Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Մասիվի նստավայր, որտեղ կայանալու է իր և փոդքասթի...
16:27 29/01/2026Բողոքի ակցիա դատարանի բակում՝ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով նիստից առաջ«Մենք շարունակելու ենք բարձրաձայնել ու պահանջել՝ դադարեցնել Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի դեմ խայտառակ բռնաճնշումներնո ւ ազտ արձակել նրանց»։
16:02 29/01/2026Ընդերքն օգտագործելը դառնում է «թանկ հաճույք». Պետտուրքը կավելանա ավելի քան 6 անգամՏարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել «Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու նախագիծը։ Կառավարությունը մտադիր է արդիականացնել...
15:53 29/01/2026Քիչ առաջ գլխավոր դատախազին հաղորդում եմ ներկայացրել ԱԱԾ աշխատակից Աղաջանյանի դեմ. Փաստաբան«Քիչ առաջ գլխավոր դատախազին հաղորդում եմ ներկայացրել ԱԱԾ աշխատակից Աղաջանյանի դեմ` ՕՀՄ տվյալ կեղծելու, ՔԿ նախկին քննիչ, 18 արդարների գործով քնկչական խմբի ղեկավար Մնոյանի դեմ` քրեական վարույթի...
14:48 29/01/2026Դատախազությունը հորդորում է Աննա Պողոսյանի գործողություններից տուժած քաղաքացիներին դիմել իրավապահ մարմիններին2021 թվականի հուլիսի 21-ին քաղաքացի Ջ.Խ.-ն հաղորդում է ներկայացրել այն մասին, որ Աննա Աշոտի Պողոսյանը խաբեությամբ տիրացել է իր բնակարանին։ դատախազությունից հայտնում են՝ նախաձեռնված քրեական վարույթով...
14:30 29/01/2026Արամ Քոչարյանի նկատմամբ կիրառվեց տնային կալանք«Հայրենիք» կուսակցության Վաղարշապատի տարածքային կառույցի ղեկավար Արամ Քոչարյանի կալանքը դատարանը փոխեց կիրառելով տնային կալանք խափանման միջոց: Այս մասին տեղեկացնում է «Հայրենիք» կուսակցության անդամ,...
13:11 29/01/2026«Մեր քաղաքական դիսկուրսը մնում է հների, նորերի գզվռտոցի շուրջ». Ի՞նչ է առաջարկում «Բոլորին դեմ եմ» շարժումըՀայաստանում այնպիսի քաղաքական դաշտ է ձևավորվել, որը թույլ չի տալիս ոչ մի նոր ուժի, նոր գաղափարախոսության ու այլընտրանքի մուտք քաղաքական դաշտ։ Այսօր լրագրողների հետհանդիպմանը նման կարծիք հայտնեց...
12:40 29/01/2026Արշակի Սրբազանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարանԱրշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի կալանքի ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդություն է ներկայացվել դատարան: Այս մասին հայտնում է Արշակ Սրբազանի պաշտպան Արսեն Բաբայանը։ Նա տեղեկացնում է, որ մինչև...
21:03 28/01/2026Դա արվում է արդարացնելու այն ապօրինությունները, ամոթալի գործողությունները, որոնք կատարվում են Հայաստանում. փաստաբանը՝ Արարատ Միրզոյանի ելույթի մասին«Գնալով տեմպերն ահագնանալու են»,-AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի կազմակերպած կոռուպցիայի կանխարգելման թեմայով աշխատաժողովի ժամանակ Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը՝...
20:51 28/01/2026Հաճախ մանիպուլյացիա է կատարվում՝ համակարգային կոռուպցիան փորձելով նույնացնել կաշառքին․ Փաստաբան«Շատ հաճախ մանիպուլյացիա է կատարվում՝ համակարգային կոռուպցիան փորձելով նույնացնել կաշառքին։ Սա են փորձում ներկայացնել որպես համակարգային կոռուպցիա։ Մինչդեռ այն կոռուպցիայի դրսևորումներից...
19:08 28/01/2026Սերգեյ Հարությունյան. ԵԽԽՎ-ում չարամտորեն, անամոթաբար սուտ են տարածում«Քաղաքական կամքի բացակայության հետևանք է, որտեղ միայն քաղաքական կամքի առկայության դեպքում կարող ենք կոռուպցիայի դեմ պայքարել»,- AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի կազմակերպած կոռուպցիայի կանխարգելման...
18:28 28/01/2026Կոռուպիացիայի դեմ պայքարի ներդրված մեխանիզմները լավ չեն աշխատում․ Մելիքյան«Կարևոր է, որ մեր հանրային դաշտը, հանրային գործիչները, քաղաքական գործիչները այս թեման վերցնեն և լրջորեն սկսեն զբաղվել համակարգված ձևով, որովհետև մենք տեսնում ենք մեր հարգելի գործընկերը՝ Երևանի...
18:08 28/01/2026Ապացույցի տեղն ասեք. 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 29-ինԱպացույցի տեղն ասեք. 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա հունվարի 29-ին, ժամը 15:00-ին, Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում (հասցե՝ Արշակունյաց 24/1): «Պարզ հարց է...
17:47 28/01/2026Բաբկեն Հարությունյան. Չեմ բացառում՝ դատարանին ասեն, կարգալույծին էլի Սրբազան դարձրեք«Նիկոլ Փաշինյանը գտել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի ամենահեշտ ձևը։ Երբ ինչ-որ ընդդիմադիր գործիչ, քաղաքացի հայտարարում է, որ Փաշինյանը, Ավինյանը կամ մեկ ուրիշը կոռուպցիայով է զբաղվում, Նիկոլ Փաշինյանը...
17:18 28/01/2026Հայաստանում այսօր ավելի ձեռնտու է անձրևոտ եղանակին աշխատել տաքսու վարորդ, քան բժիշկ. Գ. Գրիգորյանը՝ առողջապահության ոլորտում կոռուպցիայի մասին«Հայաստանում այսօր ավելի ձեռնտու է անձրևոտ եղանակին աշխատել տաքսու վարորդ, քան բժիշկ, քանի որ ֆինանսական առումով ավելի շատ ֆինանսական միջոց են վաստակում։ Ընդ որում, տաքսու վարորդներից գանձում են...
16:44 28/01/2026Հոգևորականները Հայաստանում ժողովրդավար կերպով ընտրված ղեկավարներին սպանելու կոչեր են արել. Միրզոյանի հայտարարությունը՝ ԵԽ ամբիոնից«Հայաստանում հալածանք չկա հոգևորականների նկատմամբ
16:25 28/01/2026Գուշակեք, թե էդ սարքը 100 հազար դրամով թանկ ո՞վ է ծախել քաղաքապետարանին. Ա.Հարությունյանի տեղակալի՝ Զառայի ամուսինը. Մեսրոպ Մանուկյան«Կհիշեք, Երևանի ավտաբուսներում սարքեր էին տեղադրել, որ կոպեկը մեջը գցեին։ Իրենք լավ գիտակցում էին, որ դրանք չորս ամիս հետո պետք չի գալու։ Էդ սարքի արժեքը, նայում ես, շուկայում առավելագույնը 38 հազար...
15:48 28/01/2026Կոռուպցիայի դեմ պայքարում չկա առաջընթաց՝ ի հակադրումն բարձրագոչ հայտարարությունների. Արսեն Բաբայան«Համակարգային կոռուպցիոն պրիմիտիվ կաշառք տալը չի և դրանից իշխանության վերևներում գտնվողներին բաժին տալը չի։ Համակարգային կոռուպցիան շատ խորքային նշանակություն ու վտանգավորություն ունի»,-կոռուպցիայի...
15:17 28/01/2026Արսեն Բաբայան. Համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունիԻշխանությունն ասում է, համակարգային կոռուպցիա գոյություն չունի։ Բայց համակարգային կոռուպցիան շատ ավելի ծանր, վտանգավոր տեմպերով հիմա գոյություն ունի, որի մասին մենք հենց աշխատաժողովի ժամանակ խոսելու...

15:10 02/05/2023Azerbaijan planting land mines in seized Armenian territory – Tatoyan FoundationThe Tatoyan Foundation, run by Armenia’s former Ombudsman Arman Tatoyan, has completed its fact-finding tour to the border villages of Nerkin Hand, Srashen and Chakaten in the Kapan community of...
16:12 01/05/2023Tatoyan held important meetings with members of Armenian community in CologneArmenia’s former Human Rights Defender Arman Tatoyan has held important meetings with members of the Armenian community in Cologne.
14:45 28/04/2023BBC chairman quits over Boris Johnson loan rowBBC chairman Richard Sharp has resigned after a report found he did not disclose potential perceived conflicts of interest during his appointment, BBC News reports.
15:32 27/04/2023Court orders release of deputy Yerevan mayor arrested over misuse of Covid fundsThe Yerevan Court of Appeals on Thursday ordered the release of Gevorg Simonyan, a deputy Yerevan mayor and a former deputy health minister who had been arrested as part of a probe into misuse of...
11:35 27/04/2023Armenia submits letter to UN court over Lachin checkpointArmenia has sent a letter to the International Court of Justice, the principal judicial organ of the UN, over Azerbaijan’s establishment of a checkpoint in the Lachin Corridor, the only road in and...
15:36 25/04/2023Gagik Tsarukyan indicted for vote buyingProsperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan has been indicted for vote buying and the case has been sent to the Anti-Corruption Court, the Prosecutor General’s Office reported on Tuesday.
14:34 25/04/2023ICJ suspends Armenia v. Azerbaijan, Azerbaijan v. Armenia casesThe International Court of Justice (ICJ) is the principal judicial organ of the United Nations, has suspended hearings in the Armenia v.
14:05 25/04/2023Armenian border residents facing desperate situation amid Azeri invasion – Tatoyan FoundationResidents of Tegh, a border village in Armenia’s Syunik Province, have found themselves in a desperate situation in the wake of the Azerbaijani invasion in late March.
14:57 24/04/2023UK court issues arrest warrant for Natalia RotenbergThe ex-wife of Vladimir Putin's judo sparring partner faces time in prison after she refused to pay her divorce lawyers and failed to turn up at court, The Telegraph reports.
11:36 22/04/2023Ombudswoman: Armenian border residents' fundamental rights violated due to armed conflictArmenia’s Human Rights Defender Anahit Manasyan on Friday received the delegation headed by the Head of Transversal Challenges and Multilateral Projects Task Force of the Directorate General of Human...
15:06 21/04/2023SRC thwarts gold smuggling into ArmeniaCosmos officers of Armenia’s State Revenue Committee (SRC) have foiled an attempted gold smuggling into the country.
16:56 20/04/2023Azerbaijan issues arrest warrant for Armenian designerThe Prosecutor General's Office of Azerbaijan has issued an international arrest warrant for Armenian designer Aram Nikolyan who burnt an Azerbaijani flag at the European Weightlifting Championships...
14:15 20/04/2023Political activist challenges legality of new ombudsperson's appointment in courtPolitical activist Edgar Ghazaryan has challenged the legality of Anahit Manasyan’s election as Armenia’s new ombudsperson in court.
17:05 18/04/2023Ex-health minister says not summoned for questioning over Covid funds misuseArsen Torosyan, a former health minister and an incumbent MP representing the ruling Civil Contract party, says he has not been summoned for questioning as part of a probe into misuse of government...
16:06 18/04/2023Former Armenian PM charged with money launderingFormer Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan has been charged with abuse of power, illegal entrepreneurship and large-scale money laundering.
14:36 18/04/2023Yerevan court orders arrest of Public Voice leaderA fist instance court in Yerevan has ordered the arrest of Public Voice Party leader Artak Galstyan, the Judicial Department reported on Tuesday.
14:15 18/04/2023Pro-government MP claims ZCMC security guard was killed by Azeri soldierPro-government lawmaker Narek Ghahramanyan claims that the security guard of the Zangezur Copper Molybdenum Combine (ZCMC) has been killed by one of the Azerbaijani soldiers who were captured and...
16:00 17/04/2023Former Armenian officials failed to declare Dubai apartments, Hetq revealsFormer Yerevan Mayor Gagik Beglaryan is just one of Armenia’s long-list of politicians and businesspeople who own residences in Dubai, the Emirati desert city known as a haven for tax evasion and...
15:15 17/04/2023Armenian opposition MP chargedArmenia’s law-enforcement authorities have brought charges against Mher Sahakyan, an MP representing the main opposition Hayastan faction.
13:15 17/04/2023Azerbaijani soldiers who crossed into Armenia arrested on several chargesThe two Azerbaijani servicemen, who were detained after crossing into Armenia last week, have been placed under arrest on several charges, the Prosecutor General's Office said on Monday.