20:10 15/10/2025Դրանով թքել են իրենց մկրտության վրա, թքել են իրենց այն մյուռոնի վրա, որով մկրտվել են․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադարձել է Արագածոտնի թեմի առաջնորդ, Գերաշնորհ Տեր Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանին կալանավորելու իշխանության ցանկությանն ու հայտարարել, որ նրանք...
19:38 15/10/2025ՔԿ-ն քահանաների ձերբակալության հետ կապված առգրավել է կրիչներ, գումար, վառելիքի կտրոններ, «այլ իրեր ու առարկաներ»ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում հավաքներին մասնակցելուն հարկադրելու, ընտրական իրավունքի իրականացմանը խոչընդոտելու և խոշոր չափերով...
19:31 15/10/2025Մենք գտնվում ենք դատարանի բակում՝ արդարության պահանջով․ Գոհար Մելոյան«Քիչ առաջ տեղեկատվություն ստացանք, որ բերման ենթարկվելուց հետո կալանքի են տանում սրբազան հորը։ Հիմա մենք հանգրվանել ենք մի իրողության, երբ Հայաստանի Հանրապետությունում ունենք ապօրինի ազատազրկված...
19:08 15/10/2025Մեղադրանքը, նաև միջնորդությունը ծայրից ծայր չի համապատասխանում իրականությանը․ փաստաբան«Ընդամենը 20 րոպե ընդմիջում է հայտարարվել։ Հասել էինք այն փուլին,որ միջնորդության քննարկման ժամանակ պաշտպանության կողմը իր դիրքորոշումները պետք է հայտներ։Քննիչի մեր գնահատմամբ ակնհայտ ապօրինի...
18:46 15/10/2025Վստահաբար կարող եմ ասել՝ այլևս կարիք չկա դատական նիստը շարունակելու․ փաստաբանՓաստաբանների ելույթներից հետո այլևս կարիք չկա դատական նիստը շարունակելու, բայց շարունակելու ենք։ Այս մասին դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Սամվել Կարապետյանի պաշտպանը՝ Լիանա...
18:34 15/10/2025Երևանի քրեական հետախույզները հայտնաբերել են մեծ քանակի զենք-զինամթերքՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության անձի հետախուզման բաժնում ստացվել էր օպերատիվ տեղեկություն, որ մայրաքաղաքի Արցախի պողոտայի բնակիչ 44-ամյա տղամարդը տանը, ամառանոցում և իր երկու...
17:44 15/10/2025Կոռուպցիայի դեմ համակարգային պայքարի համար Արսեն Բաբայանը ստեղծել է AntiCor-ըՓաստաբան, իրավապաշտպան Արսեն Բաբայանը,որը «AntiCor» հակակոռուպցիոն հարթակի հիմնադիրն ու ղեկավարն է, հանդես է եկել հրապարակային համագործակցության առաջարկով։ Նա նախ մանրամասնել է՝ «AntiCor»-ը...
17:39 15/10/2025Գյումրու քաղաքապետի որդու գործն ուղարկվել է դատախազինՔննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Ս.Ղ.-ի կողմից հարկադրանքի այլ եղանակով շորթում կատարելու դեպքի վերաբերյալ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունը: Այս մասին...
17:37 15/10/2025Իրավախախտումը չարձանագրելու համար պարեկներին կաշառք առաջարկողը ձերբակալվել էՀոկտեմբերի 14-ին, ժամը 14․15-ին, Պարեկային ծառայության Գեղարքունիքի մարզի ջրային վաշտի պարեկները Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհին իրավախախտում կատարելու համար կանգնեցրել են «Օպել» մակնիշի մեքենա։ ՆԳՆ...
17:14 15/10/2025Մկրտիչ Սրբազանը գտնվում է Կենտրոնի քննչական բաժնում. Զոհրաբյան«ՄԻՊ-ից տեղեկացանք, որ Արագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանը գտնվում է Կենտրոնի քննչական բաժնում»,- լրագրողներին ասաց փաստաբան Արա Զոհրաբյանը։ Նա նաև հայտնեց, որ այսօր առավոտյան բերման...
16:27 15/10/2025Ապօրինի վարքագծի հետևանքով «Վոլնորթը» զրկվել է ԶՊՄԿ–ի բաժնետոմսերի 75 տոկոսը ձեռք բերելու իրավունքից, ինչը նրան կտար ընկերության վերահսկողություն և զգալի դիվիդենտների իրավունք. Արամ Օրբելյան«Վոլնորթ» ընկերությունը ներդրումային վեճերի կարգավորման միջազգային կենտրոնին ներկայացրել է բողոք, որով հիմնավորել է Հայաստանի Հանրապետության կողմից Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ ՓԲԸ-ի (ԶՊՄԿ)...
15:54 15/10/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցների իրացման փորձ կատարած անձինք կալանավորվել ենՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
14:54 15/10/2025Փաստացի պետությունը հրաժարվում է ստանալ փաստաբանների դիմումը հոգևորականների պաշտպանությունը ստանձնելու վերաբերյալ. Փաստաբան«Այս պահին վեց հոգևորական գտնվում է ՔԿ ներսում։ Նախնական տեղեկություններով, նրանք ունեն վկայի կարգավիճակ, բայց երկար ժամանակ արգելափակված են։ Բացի այդ, Տեր Համբարձում Դանիելյանի մասով ինֆորմացիա ենք...
14:19 15/10/2025ՄԻՊ արագ արձագանքման խումբը մեկնել է Քննչական կոմիտեՄարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում հոկտեմբերի 15-ին զանգվածային լրատվության միջոցների և սոցիալական մեդիայի մշտադիտարկման արդյունքում տեղեկություն է ստացվել Հայ առաքելական եկեղեցու մի խումբ...
14:05 15/10/2025Դ. Իոաննիսյան, երբ հաղորդում ես ներկայացնում հոգևորականների դեմ, չե՞ս հետևում քո տված հաղորդման հիման վրա իրավապահների անօրինական գործողություններին. ԻրավապաշտպանԻրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը գրում է. «Դանիել Իոաննիսյան, երբ հաղորդում ես նրկայացնում հոգևորականների դեմ, չես հետևում քո տված հաղորդման հիման վրա իրավապահ մարմինների անօրինական գործողություններին,...
13:49 15/10/2025Արագածոտնի թեմի աշխարհիկ աշխատակցուհու ընտանիքի անդամների համակարգիչներն ու հեռախոսներն են առգրավել. ԶոհրաբյանԲացի Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանից բոլորն այստեղ են՝ 6 հոգևորականներ և մի քանի աշխարհիկ աշխատակիցներ
13:45 15/10/2025ՔԿ դռները փակել են փաստաբանների դիմաց. Վերջին 20 տարում աննախադեպ իրավիճակ էՔննչական կոմիտեն փակել է դռները փաստաբանների դիմաց, որոնք այստեղ են շտապել քահանաների պաշտպանության գործում ներգրավվելու համար։ «Վերջին 20 տարում սա աննախադեպ իրավիճակ է, նման բան չի եղել, երբ մենք...
13:20 15/10/2025Վստահ եմ, որ Մկրտիչ Սրբազանի նկատմամբ որոշակի հարկադրանք է կիրառավում. ՓաստաբանԱրագածոտնի թեմի առաջնորդ Մկրտիչ եպիսկոպոս Պռոշյանի գտնվելու վայրը մինչ այս պահն անհայտ է։ Փաստաբաններն ահազանգել են ՄԻՊ գրասենյակ, ոստիկանություն։ «Նրա տեղը հայտնաբերելու մեր բոլոր ջանքները մինչ այս...
12:52 15/10/2025Արման Թաթոյան. Ն. Փաշինյանի քաղաքական հետապնդումները և ադրբեջանական հայտարարությունները Հայոց Եկեղեցու դեմ, ինչպես միշտ, այսօր էլ ձեռք ձեռքի տված ենՀայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Հայոց Եկեղեցու վեց քահանայի և Արագածոտնի թեմի առաջնորդի ձերբակալությունը, նրանց նկատմամբ հետապնդումը Եկեղեցու նկատմամբ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնած...
12:51 15/10/2025Իրավախախտումը չարձանագրելու համար, 68-ամյա ուղևորը 10 հազար դրամ կաշառք է առաջարկել և ձերբակալվել. ՆԳՆՆա ձերբակալվել և տեղափոխվել է Համայնքային ոստիկանության Սևանի բաժին, ապա ներկայացվել Հակակոռուպցիոն կոմիտե

16:06 02/11/2020Armenia asks ECHR to apply several measures against AzerbaijanThe Armenian government has submitted additional evidence to the European Court of Human Rights (ECHR) about the gross violations of human rights by the Azerbaijani forces.
15:47 02/11/2020Artsakh children fully deprived of their right to education, ombudsman saysDue to the Turkish-Azerbaijani aggression, many schools and kindergartens in Artsakh were damaged. Children in Artsakh are 100% deprived of their right to education, the Artsakh Human Rights...
11:45 02/11/2020Two churches in Canada's Ontario go up in flames under 'suspicious' circumstancesTwo churches in the same area in Canada's Ontario province went up in flames overnight under "suspicious" circumstances, local media reported.
22:14 01/11/2020Ombudsman: Feasts encouraging killings and cruel treatment of Armenians organized in Azerbaijani social mediaFeasts, surveys, polls encouraging killings and cruel treatment of Armenians are organized in Azerbaijani social media, then happiness and pride spread for committed atrocities; other forms of hatred...
18:14 01/11/2020Another Syrian mercenary captured by Artsakh forces says they were promised $100 bonus for each beheaded ‘infidel’Another Syrian mercenary fighting against Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Azerbaijan’s side has most recently been captured by the Artsakh Defense Army.
14:50 01/11/2020Most of us used drugs to suppress fear in Nagorno-Karabakh fights, captured terrorist confessesArmenia's Investigative Committee released on Sunday excerpts from interrogation of a Syrian terrorist, captured by the Artsakh Defense Army in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
13:36 01/11/2020Armenian Ombudsman shares AP video, confirming war crimes committed AzerbaijaniArmenia's Human Rights Defender Arman Tatoyan has shared a video reportage prepared by The Associated Press news agency from the Nagorno-Karabakh conflict zone.
10:19 01/11/202045 civilians killed, 141 wounded as a result of Azerbaijani aggression in ArtsakhBased on the results of the fact-finding mission, the staff of the Artsakh Human Rights Ombudsman updated the information on the consequences of the Azerbaijani crimes against the Artsakh civilian...
12:02 31/10/2020At least four Armenian POWs killed by Azerbaijani forces, Artsakh ombudsman saysArtsakh (Nagorno-Karabakh) Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan shared on Twitter images from an Azerbaijani video showing the bodies of killed Armenian servicemen.
11:48 31/10/2020Artsakh ombudsman: What a humanitarian agreementArtsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan took to Twitter on Saturday to denounce the renewed Azerbaijani strikes on civilian settlements of Artsakh after the OSCE Minsk Group statement on the...
22:31 30/10/2020Armenian, Artsakh Human Rights Defenders invite heads of diplomatic missions and international organisations to ArtsakhToday the Human Rights Defender of Armenia and the Human Rights Ombudsman of Artsakh sent joint invitations to all Heads of Diplomatic representations and International organizations accredited in...
11:06 30/10/2020Armenian ombudsman: 84-year-old civilian held in Azerbaijani captivity diesAn 84-year-old Armenian civilian held captive in Azerbaijan has died, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said on Friday.
10:16 30/10/2020Ombudsman denies Azeri claims on Armenian side’s refusal to receive 84-year-old civilianAzerbaijani authorities announced that the Armenian side refused to receive 84-year-old civilian Misha Melkumyan on Thursday.
19:29 29/10/2020ECHR has requested information about 5 Armenian POWs from Azerbaijani governmentAn appeal over another 5 prisoners of wars (POWs) occurred in Azerbaijan during the large-scale war unleashed on September 27 by Azerbaijan against Artsakh has been sent to the European Court of...
14:34 29/10/2020Hundreds of Turks look for Armenians in France’s Vienne, shout threatsHundreds of Turkish nationalists took to the streets in Lyon, France on Wednesday night, looking for Armenians to “punish” them as if in response to the beating of the Turks by Armenian protesters.
11:36 29/10/2020Two peaceful Armenian protesters stabbed in FresnoPeaceful Armenian protesters in Fresno, CA were attacked on Wednesday night, the Diaspora High Commissioner's Office reported.
16:36 28/10/2020Ombudsman: Both Azerbaijan and int'l community responsible for war crimes against Artsakh peopleThe Azerbaijani armed forces attacked different parts of Artsakh’s capital Stepanakert and Shushi town more than 15 times on Wednesday, October 28, deliberately targeting the maternal and child...
13:29 28/10/2020Turkish provocateurs attacked peaceful Armenian protesters in France, one severely injuredA group of peaceful Armenian demonstrators, protesting against the Azerbaijani-Turkish aggression against Artsakh, were attacked by Turkish provocateurs on Wednesday.
20:56 27/10/2020Three women wounded in Azerbaijani cluster missile attack on Nngi village of ArtsakhThe Artsakh Human Rights Defender reports that Azerbaijani forces applied Smerch multiple rocket launcher with cluster missiles on residential areas of Nngi village in Martuni region.
20:07 27/10/2020Armenian Ombudsman presented concrete evidence of Azerbaijani atrocities to French parliamentariansThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan met on Tuesday with the French Parliamentary Delegation, which included current and former deputies and journalists.