14:36 20/04/2015BBC հեռուստաալիքի իրանական ծառայությունն առանձին հաղորդմամբ կանդրադառնա Հայոց ցեղասպանությանը«BBC հեռուստաալիքի իրանական ծառայությունն առանձին հաղորդմամբ կանդրադառնա Հայոց ցեղասպանությանը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանահայ համայնքի «Հայելի.քոմ» կայքը: Տեղեկատվության մեջ նշվում է, որ ապրիլի...
09:30 20/04/2015Ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանովԵրևանում ապրիլի 20-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 21-24-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ:
13:17 18/04/2015The Wrap. Ռեժիսորները դատապարտում են Ռասել Քրոուի ֆիլմը հայոց ցեղասպանությունը ժխտելու համար«Եթե պարոն Քրոուի կողմից միլիոնավոր զոհերի հիշատակը վիրավորելն ու անարգելը պատահականություն էր, ապա հայկական համայնքը կարող է ի վերջո ներել նրան...»
12:10 18/04/2015Ապրիլի 24-ին Comedy Club-ի փոխարեն ТНТ-ով Ցեղասպանության մասին տեղեկատվական տեսանյութ կհեռարձակիԻգոր Միշինի օժանդակությամբ ապրիլի 24-ին 1915 թվականի իրադարձությունների մասին տեղեկատվական տեսանյութ կհեռարձակի:
16:42 17/04/2015«Դեպորտիվո Արմենիո»-ն Թուրքիայում խաղը կանցկացնի Ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված համազգեստովԴրանք սև շապիկներ են` «Հիշում եմ և պահանջում» գրությամբ
13:46 17/04/2015Թուրք ընդդիմադիր գործիչը ողջունել է Հռոմի պապի պատարագն ու ելույթը««Պապին չենք ընդունում» ասելով` այդ հարցը չի լուծվի»:
11:42 17/04/2015«Արդյո՞ք Օբաման կհնչեցնի Ցեղասպանություն եզրույթը». Մեկնաբանում է Սպիտակ տան խոսնակըԱՄՆ նախագահը և վարչակազմի այլ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ բազմիցս ճանաչել են այն պատմական փաստը, որ Օսմանյան կայսրության վերջին տարիներին մեկ ու կես միլիոն հայեր սպանվել կամ ստիպողաբար մահվան են...
13:23 16/04/2015Բրիտանական հանրագիտարանը «Հայերի կոտորածները» փոխարինել է «Հայոց ցեղասպանություն» վերնագրով«Հայոց ցեղասպանությունը Օսմանյան կայսրությունում Երիտթուրքերի կառավարության կողմից Առաջին համաշխարհային պատերազմի տարիներին (1914-1918թթ.) հայերի դեմ դաժան արշավ էր»
11:00 16/04/2015«100 տարի». Սերժ Թանկյան (տեսանյութ)«Այս տխուր երգը նվիրված է 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանության` հայ, հույն և ասորի զոհերի հիշատակին»:
20:22 15/04/2015Ամուսնալուծության դեպքում կանանց մոտ մեծանում է սրտի նոպայի վտանգըԴյուկի համալսարանի գիտնականներրը վերլուծել են 45-80 տարեկան 15827 մարդու տվյալներ, որոնք ամուսնացած են եղել: Հետազոտությունը տևել է 1992- 2010 թթ, ամեն երկու տարին մեկ մասնակիցները պատասխանել են...
11:50 15/04/2015Ազնավուրը ապրիլի 24-ին կլինի Հայաստանում«Մի օր երիտասարդությունը կըմբոստանա, որովհետև, չի ցանկանա արյան հետք ունենալ իր ճակատին եկող տարիներին»:
11:02 15/04/2015Չեխիայի խորհրդարանում ընդունվել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված բանաձևՉեխիայի Հանրապետության Խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի արտաքին հարաբերությունների կոմիտեն նախօրեին միաձայն ընդունել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված բանաձև: Այս մասին հայտնում են ՀՀ...
10:30 14/04/2015Երգչուհի Շերը կոչ է անում Թուրքիայի կառավարությանը ճանաչել Հայոց Ցեղասպանությունը«Զայրույթ չեմ զգում և չեմ ցանկանում մեղադրել Թուրքիայի ժողովրդին մի բանի համար, որ տեղի է ունեցել 100 տարի առաջ, սակայն...»:
12:41 13/04/2015Սպանդանոցում աշխատել է ոչ թե 47, այլ 49 մարդ. Նոր մանրամասներ բրուցելոզիցՆոր մանրամասներ բրուցելոզից
11:13 13/04/2015ԻԻՀ ԱԳ նախարար. Իրանի ու Հայաստանի միջև առկա են դինամիկ զարգացող հարաբերություններ«Իրանում ՀՀ նորանշանակ դեսպանն ԻԻՀ ԱԳ նախարարին է հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենը»,-այդ մասին հարորդում է իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն հաղորդագրության` Իրանում ՀՀ նորանշանակ...
00:01 13/04/2015Քաղաքը ռեփ է լսում. Քանյե Ուեսթի անվճար համերգը Կարապի լճում (տեսանյութ)Քանյե Ուեսթի անվճար համերգը Կարապի լճում (տեսանյութ)
19:00 12/04/2015Նախագահը առանձնազրույց է ունեցել Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի հետՎատիկանում այսօր Նորին Սրբություն Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի կողմից Սուրբ Պետրոսի տաճարում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ մատուցված պատարագից հետո նախագահ Սերժ Սարգսյանը առանձնազրույց...
13:47 12/04/2015Սուրբ պատարագի ընթացքում հայկական ծիրանափող հնչեցՍուրբ պատարագի ընթացքում հայկական ծիրանափող հնչեց
11:36 12/04/2015Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված պատարագը՝ Վատիկանի Սբ Պետրոս տաճարում մեկնարկել է (տեսանյութ)Պատարագին մասնակցում են ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Գարեգին Բ և Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսները, պաշտոնատար անձինք

13:14 18/05/2012НКТР Армении решила прекратить административное производство в отношении телекомпании «Кентрон»«Отклонения в работе есть у всех телекомпаний, но отклонений, допущенных вами, в пять раз больше»
09:22 18/05/2012Сегодня Международный день музеевС 1978 года Международный день музеев стал отмечаться более чем в 150 странах.
16:15 17/05/2012Грайр Товмасян советует подождать еще два дня, и политические решения будут приняты«Лишь моего желания недостаточно. Возможно, найдется очень много людей, желающих занять эту должность».
14:48 16/05/2012Полиция Армении наконец выдала паспорт пригвоздившему свои ноги Григору ШагоянуПо словам Г. Шагояна, в приюте он чувствует себя хорошо, врач каждый день делает ему перевязку, проверяет раны, которые уже заживают.
14:15 16/05/2012Специальная следственная служба Армении вплотную занялась фактом избиения прокурором М. Манрикяном редактора ИА «Регнум»По словам Р. Грдзеляна, М. Манрикян и его сын также явились в Специальную следственную службу РА и дали разъяснения по поводу произошедшего.
13:04 16/05/2012Лидер оппозиционного АНК Левон Тер-Петросян подал в ЦИК заявление о самоотводеЛидер Армянского национального конгресса (АНК), возглавляющий пропорциональный список альянса «Армянский национальный конгресс», Левон Тер-Петросян подал в ЦИК Армении заявление о самоотводе.
19:08 15/05/2012А. Ашотян размышлял в Facebook о министерском портфеле и вспомнил рубаи Омара ХайямаМинистр образования и науки Армении Армен Ашотян на своей странице в социальной сети Facebook прокомментировал свои дальнейшие шаги, а также вопрос, сохранит ли он министерский портфель.
12:50 15/05/2012Армянская церковь в провинции Хаккари стала мишенью для кладоискателейВ жажде найти драгоценности они начали буровые работы как внутри церкви, так и на территории, прилегающей к ней.
13:19 14/05/2012Минкультуры Турции займется благоустройством территории, прилегающей к церкви Сурб Хач на острове АхтамарСогласно разработанному Министерством культуры проекту по благоустройству, на острове будет создана озелененная территория, предусмотренная для отдыха и прогулки.
14:38 12/05/2012Брожение в рядах партии «Процветающая Армения». Министр здравоохранения А. Кушкян заявил о самоотводе«Это заявление вывело из себя лидера ППА Гагика Царукяна, в результате чего он поручил 8 членам партии написать в ЦИК РА заявления о самоотводе».
10:35 12/05/2012Армения заняла третье место на конкурсе «Классическое Евровидение-2012»Представитель Армении на конкурсе «Классическое Евровидение-2012» Нарек Казазян – занял третье место, исполнив второй концерт Хачатура Аветисяна для канона и оркестра.
17:09 11/05/2012Жизни пострадавших от взрыва воздушных шаров в Ереване вне опасности. Вновь подтвердили в Минздраве АрменииВ настоящее время в медицинских учреждениях столицы лечение проходят 75 пострадавших, из которых 10 человек все еще находятся в реанимации.
12:09 11/05/2012Профессор Айгюн Аттар назвала причину поражения Николя Саркози на президентских выборах во ФранцииРектор университета Гиресун, профессор Айгюн Аттар отметила, что причиной поражения Николя Саркози на президентских выборах был законопроект о криминализации отрицания Геноцида армян.
18:16 10/05/2012Обещанные Panorama.am фотосъемка и видеосюжет с парада в Степанакерте 9 маяВоенный парад принимал министр обороны НКР Мовсес Акопян. После поздравительного послания Б. Саакяна на площади были продемонстрированы новые виды вооружения
17:16 10/05/2012П. Казарян вызвал главу НКТР Армении Г. Амаляна на «дуэль» в прямом эфире телекомпании «Кентрон»Завтра Национальная комиссия по телевидению и радио Армении обсудит вопрос привлечения к административной ответственности ЗАО «Мульти Медиа – Кентрон Тиви» – телекомпании «Кентрон», которая...
16:40 10/05/2012Движение «Сардарапат», пристыдившее омбудсмена Армении, победило. К. Андреасян посетил голодающего у ЦИК А. ВарданянаДвижение выражало также возмущение по поводу того, что до сих пор не последовала реакция омбудсмена Армении.
15:02 10/05/2012Политолог: Вероятность создания коалиции РПА-ППА довольно велика«Такое развитие событий довольно логичное и правильное».
13:40 09/05/2012В ереванском Национальном академическом театре оперы и балета начался ремонт. Труппа будет гастролировать по странеОтметим, что накануне состоялась последняя постановка в этом сезоне – балет А. Хачатуряна «Гаяне».
16:00 08/05/2012Почему Раффи Ованнисян в течение двух дней не звонил и не встречался с Анаит Бахшян?«У него нет телефона, чтобы я ему звонила, а Раффи не звонил мне»