14:34 17/05/2021Կումանը ամենայն հավանականությամբ կհեռանա Բարսելոնայից«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանը հեռանալու է կատալոնական ակումբից այս ամառ: Այս մասին գրում է football24-ը՝ նշելով, որ որոշումն արդեն կայացվել է: Ըստ աղբյուրի, որոշման պատճառն այն է, որ...
18:45 15/05/2021Գարիքսը, Բոնոն և The Edge-ը ձայնագրել են Եվրո-2021-ի հիմնըՀամացանցում հայտնվել է Մարտին Գարիքսի «We Are The People» երգի տեսահոլովակը, որը կդառնա Եվրոպայի առաջիկա ֆուտբոլի առաջնության հիմնը: Երգի ձայնագրմանը մասնակցել են U2 խմբի երաժիշտներ Բոնոն և The...
18:38 15/05/2021«Բարսելոնան» պատրաստ է Մեսսիին զոհաբերել Հոլանդին ձեռք բերելու համարԿատալոնական «Բարսելոնան» նախատեսում է անել հնարավորը Դորտմունդի «Բորուսիայի» խաղացող Էրլինգ Հոլանդին ձեռք բերելու համար, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հանուն նորվեգացու, կատալոնացիները պատրաստ են...
11:02 15/05/2021Զիդանը մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա «Ռեալից»Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ, ֆրանսիացի մասնագետ Զինեդին Զիդանը այս մրցաշրջանի ավարտից հետո մտադիր է հեռանալ պաշտոնից, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հրապարակման համաձայն՝ Իսպանիայի առաջնությունում...
18:34 14/05/2021Ձյուդոիստ օլիմպիականների անունները կհրապարակվեն հունիսի 28-ինՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի ձյուդոյի մրցաշարում, քաշային յուրաքանչյուր կարգում, տատամի կելնի 26 մարզիկ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազանի վարկանիշային ստուգատեսում մեկ շաբաթ առաջ վաստակած 260...
14:24 14/05/2021Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի անցկացման վայրը Թուրքիայից տեղափոխվել է ՊորտուգալիաՖուտբոլի եվրոպական Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Ստամբուլից տեղափոխվել Պորտուգալիայի Պորտու քաղաք: Ermenihaber-ի հաղորդմամբ, հայտնել է ՈւԵՖԱ–ի մամուլի ծառայությունը։ Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» ու...
11:28 14/05/2021Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերը չեղարկելու խնդրագիրը 350,000 ստորագրություն է հավաքելՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը չեղյալ հայտարարելու համար մայիսի 14-ին իրականացված ստորագրահավաքը հավաքել է 350,000 ստորագրություն, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Միջնորդագիրը տարածել է ճապոնացի...
18:08 13/05/2021Բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնությունները կանցկացվեն նոր ձևաչափովԿայացել է ՖԻԲԱ-Եվրոպայի Գործկոմի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են մի շարք հարցեր՝ կապված Եվրոպայի պատանեկան և երիտասարդական առաջնությունների անցկացման հետ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի...
15:25 13/05/2021«Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը կմիավորեն աշխարհը»Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) « Տոկիո -2020» կազմկոմիտեի հետ հարցում է անցկացնում գալիք խաղերի կայացման վերաբերյալ, սակայն դրա արդյունքները առայժմ չեն հրապարակվել: Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը,...
19:53 12/05/2021Հայ դատապարտյալների թիմը երրորդ տեղն է գրավել միջազգային առցանց մրցաշարումՇախմատի աշխարհի 12-րդ չեմպիոն Անատոլի Կարպովի հովանու ներքո երեկ անցկացվել է «Շախմատ հանուն ազատության» ծրագրի միջազգային մրցաշարն ու առցանց կոնֆերանսը: Այս մասին հայտնում են Շախմատի ֆեդերացիայից։...
18:31 12/05/2021Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում2021թ. բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ՝ հոկտեմբերի 26-ից նոյեմբերի 6-ը: Այս մասին հայտնում է բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան (AIBA), փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:17 11/05/2021Վանուհի Մանասյանն ու Արտյուշ Գոմցյանը դարձել են Վրաստանի բռնցքամարտի չեմպիոններԲռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունից Վանուհի Մանասյանը և Արտյուշ Գոմցյանը վերադարձել են չեմպիոնական տիտղոսով։ Jnews-ը գրում է, որ մայիսի 5-9-ը Թբիլիսիում անցկացվել է երիտասարդ և մեծահասակ...
17:37 11/05/2021Հայ աթլետները նախապատրաստվում են Սան Մարինոյում կայանալիք առաջնությանԽորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում մայիսի 9-ին ավարտվել է Եվրոպայի նետորդների գավաթի խաղարկությունը: Հայաստանից մասնակցել են երկու աթլետներ: Մրճանետորդուհի Ժաննա Շահնազարյանը գործիքը նետել է 48մ.
13:29 11/05/2021Պյանիչը գուցե վերադառնա Յուվենտուս«Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Միրալեմ Պյանիչը կարող է վերադառնալ «Յուվենտուս»․ թուրինյան ակումբը քննարկում է բոսնիացուն վերադարձնելու տարբերակը, փոխանցում է sport-express.ru-ն։ Մասիմիլիանո Ալեգրին...
20:01 10/05/2021ՄՕԿ-ի նախագահը մտադիր է հանդիպել վարչապետ Յոսիհիդե Սուգայի հետՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ / ղեկավար Թոմաս Բախը մայիսի 17-ին պետք է մեկնի Ճապոնիա: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հնարավոր է կորոնավիրուսի պատճառով ուղևորությունը հետաձգվի մինչև հունիս: Բանն այն է,...
16:31 10/05/2021Հայ լողորդները Բուդապեշտում կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանըԲուդապեշտում այսօր մեկնարկում է ջրային մարզաձևերի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանից կմասնակցեն լողորդներ Արմինե Ավետիսյանը, Վարսենիկ Մանուչարյանը, Անի Պողոսյանը, Արման Վահանյանը, Արթուր Բարսեղյանը,...
13:43 10/05/2021Ճապոնացիների կեսից ավելին դեմ է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերինՃապոնացիների կեսից ավելին դեմ է արտահայտվել 2020 թվականի հետաձգված ամառային օլիմպիական խաղերը Տոկիոյում անցկացնելու որոշմանը: «Yomiuri Shimbun» թերթի տարածած տեղեկությունը ներկայացրել է «Գազետա...
18:15 08/05/2021Նեյմարը մինչեւ 2025 թվականը երկարաձգել է պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԲրազիլացի հարձակվող Նեյմարը երկարաձգել է պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ մինչև 2025 թվականը: Այս մասին Twitter-ում հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Բրազիլացի ֆուտբոլիստի գործող պայմանագրի ժամկետն...
18:07 08/05/2021Արոնյանն ԱՄՆ կտեղափոխվի օգոստոսինԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը ԱՄՆ հավաքականի կազմը կհամալրի օգոստոսին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտարարել է շախմատիստը: «Կարծում եմ մրցաշարերից հետո` օգոստոս ամսին կկայանա տեղափոխությունը»,-...
18:50 07/05/2021Հունգարիայի Ցեգետ քաղաքում կանցկացվի թիավարության միջազգային մրցաշարՄայիսի 12-13-ին Հունգարիայի Ցեգետ քաղաքում կանցկացվի թիավարության բայդարկա և կանոէ մրցաձևերի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մինչ այդ մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիան...

13:40 27/02/2016Новый глава ФИФА Инфантино пообещал восстановить имидж футбола«Футбол прошел через кризис, этот период закончен. Мы идем вперед, футбол заслуживает уважения, и мы вернем уважение всего мира», – сказал Инфантино.
19:45 19/02/2016Генрих Мхитарян может стать лучшим игроком первых матчей 1/16 финала Лиги Европы: УЕФА проводит голосованиеКонкуренцию ему составили нападающий «Валенсии» Санти Мина, защитник «Аугсбурга» Рагнар Клаван и форвард «Атлетика» Аритс Адурис.
20:05 17/02/2016Премьер О. Абраамян положительно оценил деятельность Минспорта Армении за 2015 годГ. Казарян представил результаты основных работ, выполненных в прошлом году, и приоритетные задачи.
10:15 17/02/2016Российский футболист может получить дисквалификацию за демонстрацию футболки с Путиным после матча с турецким клубомПо окончании игры Тарасов снял игровую майку, под которой у него оказалась футболка с изображением Путина и надписью «самый вежливый президент».
19:26 15/02/2016Трансфертная стоимость Генриха Мхитаряна достигла €28 млн.Как отмечается, это рекордный показатель в карьере 27-летнего футболиста.
13:19 15/02/2016Левон Аронян одержал победу в четвертом туре Zurich Chess ChallengeВ последней встрече первого круга турнира соперником армянского гроссмейстера станет Хикару Накамура.
16:40 10/02/2016Спортивная делегация Армении отправилась в Лиллехаммер на вторые зимние юношеские Олимпийские игрыСпортивной делегацией Армении руководит начальник отдела спорта Национального олимпийского комитета Армении Гагик Болшикян.
20:40 04/02/2016Арсен Джулфалакян рассказал об ажиотаже в рядах прибывшей в Армению сборной Швейцарии по греко-римской борьбеНациональная сборная Швейцарии по греко-римской борьбе приехала в Ереван для проведения совместных сборов.
20:03 04/02/2016Глава Федерации тяжелой атлетики Армении Армен Шахазизян и его заместитель одновременно ушли в отставкуДо окончания 31-х летних Олимпийских игр вопросами Федерации тяжелой атлетики будет заниматься Национальный олимпийский комитет Армении.
15:00 04/02/2016США отказали в убежище 30 сирийцам, сотни заявок замороженыТщательная проверка обусловлена соображениями безопасности и усилившейся террористической угрозой со стороны группировки «Исламское государство».
19:43 03/02/2016Грачья Чандрян: С результатом, показанным Владимиром Арутюняном, Армении можно ожидать олимпийской путевкиГлавный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандрян доволен результатами, показанными армянскими спортсменами на Гран-при Германии.
20:09 01/02/2016СМИ: Организаторы гонки «Formula-1» ошиблись с решением провести Гран-при Европы в Азербайджане«Может, Берни Экклстоун хочет пообщаться с нефтяными магнатами Азербайджана. Было бы глупо игнорировать возможность выбора Баку по той причине, что Азербайджан имеет глубокие карманы».
17:01 01/02/2016«Шахматный Дэвид Бекхэм». Статья CNN об армянском гроссмейстере Левоне АронянеЛевон Аронян занял 4-ю позицию в февральском рейтинге Международной федерации шахмат (ФИДЕ).
12:59 01/02/2016Армянский борец Арсен Джулфалакян завоевал золото на международном турнире в ТурцииДжулфалакян выиграл все 4 поединка.
18:11 30/01/2016Чемпион мира по версии WBC Григорий Дрозд прибудет в Армению для подготовки к бою с Макабу«Сбор продлится почти четыре недели. Там будет силовая и специальная скоростно-силовая подготовка: будет штанга, бег по снегу, бассейн, снаряды – мешки и лапы».
14:40 30/01/2016Евгения Медведева стала победительницей чемпионата Европы по фигурному катаниюРоссиянки заняли весь пьедестал.
20:52 29/01/2016Несмотря на отстранение от футбольной деятельности, Йозеф Блаттер намерен посетить выборы главы ФИФАНовый президент ФИФА будет избран на конгрессе организации в Цюрихе 26 февраля.
13:37 20/01/2016Платини и Блаттер продолжат получать зарплату в УЕФА и ФИФААрбитражная палата комитета по этике ФИФА 21 декабря отстранила их на восемь лет от деятельности, связанной с футболом.
18:04 16/01/2016Юра Мовсисян: «"Реал Солт-Лейк" эволюционирует, и я пришел сюда за чемпионским титулом»Футболист сборной Армении, нападающий Юра Мовсисян поблагодарил всех болельщиков «Спартака» за поддержку на протяжении трёх лет, что он выступал за московский клуб.
13:47 16/01/2016Юра Мовсисян будет выступать за «Реал Солт-Лейк» под 14-м номером«„Спартак” благодарит Юру Мовсисяна за время, проведенное в нашей команде, и желает ему успехов в дальнейшей карьере», – указано на сайте московского клуба.