14:34 17/05/2021Կումանը ամենայն հավանականությամբ կհեռանա Բարսելոնայից«Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանը հեռանալու է կատալոնական ակումբից այս ամառ: Այս մասին գրում է football24-ը՝ նշելով, որ որոշումն արդեն կայացվել է: Ըստ աղբյուրի, որոշման պատճառն այն է, որ...
18:45 15/05/2021Գարիքսը, Բոնոն և The Edge-ը ձայնագրել են Եվրո-2021-ի հիմնըՀամացանցում հայտնվել է Մարտին Գարիքսի «We Are The People» երգի տեսահոլովակը, որը կդառնա Եվրոպայի առաջիկա ֆուտբոլի առաջնության հիմնը: Երգի ձայնագրմանը մասնակցել են U2 խմբի երաժիշտներ Բոնոն և The...
18:38 15/05/2021«Բարսելոնան» պատրաստ է Մեսսիին զոհաբերել Հոլանդին ձեռք բերելու համարԿատալոնական «Բարսելոնան» նախատեսում է անել հնարավորը Դորտմունդի «Բորուսիայի» խաղացող Էրլինգ Հոլանդին ձեռք բերելու համար, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հանուն նորվեգացու, կատալոնացիները պատրաստ են...
11:02 15/05/2021Զիդանը մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա «Ռեալից»Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ, ֆրանսիացի մասնագետ Զինեդին Զիդանը այս մրցաշրջանի ավարտից հետո մտադիր է հեռանալ պաշտոնից, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Հրապարակման համաձայն՝ Իսպանիայի առաջնությունում...
18:34 14/05/2021Ձյուդոիստ օլիմպիականների անունները կհրապարակվեն հունիսի 28-ինՏոկիոյի օլիմպիական խաղերի ձյուդոյի մրցաշարում, քաշային յուրաքանչյուր կարգում, տատամի կելնի 26 մարզիկ: Այս մասին գրում է ՀԱՕԿ-ը։ Կազանի վարկանիշային ստուգատեսում մեկ շաբաթ առաջ վաստակած 260...
14:24 14/05/2021Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի անցկացման վայրը Թուրքիայից տեղափոխվել է ՊորտուգալիաՖուտբոլի եվրոպական Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Ստամբուլից տեղափոխվել Պորտուգալիայի Պորտու քաղաք: Ermenihaber-ի հաղորդմամբ, հայտնել է ՈւԵՖԱ–ի մամուլի ծառայությունը։ Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» ու...
11:28 14/05/2021Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերը չեղարկելու խնդրագիրը 350,000 ստորագրություն է հավաքելՏոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերը չեղյալ հայտարարելու համար մայիսի 14-ին իրականացված ստորագրահավաքը հավաքել է 350,000 ստորագրություն, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Միջնորդագիրը տարածել է ճապոնացի...
18:08 13/05/2021Բասկետբոլի Եվրոպայի առաջնությունները կանցկացվեն նոր ձևաչափովԿայացել է ՖԻԲԱ-Եվրոպայի Գործկոմի նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են մի շարք հարցեր՝ կապված Եվրոպայի պատանեկան և երիտասարդական առաջնությունների անցկացման հետ։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի բասկետբոլի...
15:25 13/05/2021«Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը կմիավորեն աշխարհը»Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) « Տոկիո -2020» կազմկոմիտեի հետ հարցում է անցկացնում գալիք խաղերի կայացման վերաբերյալ, սակայն դրա արդյունքները առայժմ չեն հրապարակվել: Ինչպես գրում է ՀԱՕԿ-ը,...
19:53 12/05/2021Հայ դատապարտյալների թիմը երրորդ տեղն է գրավել միջազգային առցանց մրցաշարումՇախմատի աշխարհի 12-րդ չեմպիոն Անատոլի Կարպովի հովանու ներքո երեկ անցկացվել է «Շախմատ հանուն ազատության» ծրագրի միջազգային մրցաշարն ու առցանց կոնֆերանսը: Այս մասին հայտնում են Շախմատի ֆեդերացիայից։...
18:31 12/05/2021Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում2021թ. բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունը կանցկացվի Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ՝ հոկտեմբերի 26-ից նոյեմբերի 6-ը: Այս մասին հայտնում է բռնցքամարտի միջազգային ասոցիացիան (AIBA), փոխանցում է ՀԱՕԿ-ը։...
18:17 11/05/2021Վանուհի Մանասյանն ու Արտյուշ Գոմցյանը դարձել են Վրաստանի բռնցքամարտի չեմպիոններԲռնցքամարտի Վրաստանի առաջնությունից Վանուհի Մանասյանը և Արտյուշ Գոմցյանը վերադարձել են չեմպիոնական տիտղոսով։ Jnews-ը գրում է, որ մայիսի 5-9-ը Թբիլիսիում անցկացվել է երիտասարդ և մեծահասակ...
17:37 11/05/2021Հայ աթլետները նախապատրաստվում են Սան Մարինոյում կայանալիք առաջնությանԽորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում մայիսի 9-ին ավարտվել է Եվրոպայի նետորդների գավաթի խաղարկությունը: Հայաստանից մասնակցել են երկու աթլետներ: Մրճանետորդուհի Ժաննա Շահնազարյանը գործիքը նետել է 48մ.
13:29 11/05/2021Պյանիչը գուցե վերադառնա Յուվենտուս«Բարսելոնայի» կիսապաշտպան Միրալեմ Պյանիչը կարող է վերադառնալ «Յուվենտուս»․ թուրինյան ակումբը քննարկում է բոսնիացուն վերադարձնելու տարբերակը, փոխանցում է sport-express.ru-ն։ Մասիմիլիանո Ալեգրին...
20:01 10/05/2021ՄՕԿ-ի նախագահը մտադիր է հանդիպել վարչապետ Յոսիհիդե Սուգայի հետՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեի /ՄՕԿ / ղեկավար Թոմաս Բախը մայիսի 17-ին պետք է մեկնի Ճապոնիա: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ հնարավոր է կորոնավիրուսի պատճառով ուղևորությունը հետաձգվի մինչև հունիս: Բանն այն է,...
16:31 10/05/2021Հայ լողորդները Բուդապեշտում կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանըԲուդապեշտում այսօր մեկնարկում է ջրային մարզաձևերի Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանից կմասնակցեն լողորդներ Արմինե Ավետիսյանը, Վարսենիկ Մանուչարյանը, Անի Պողոսյանը, Արման Վահանյանը, Արթուր Բարսեղյանը,...
13:43 10/05/2021Ճապոնացիների կեսից ավելին դեմ է Տոկիոյի օլիմպիական խաղերինՃապոնացիների կեսից ավելին դեմ է արտահայտվել 2020 թվականի հետաձգված ամառային օլիմպիական խաղերը Տոկիոյում անցկացնելու որոշմանը: «Yomiuri Shimbun» թերթի տարածած տեղեկությունը ներկայացրել է «Գազետա...
18:15 08/05/2021Նեյմարը մինչեւ 2025 թվականը երկարաձգել է պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետԲրազիլացի հարձակվող Նեյմարը երկարաձգել է պայմանագիրը ՊՍԺ-ի հետ մինչև 2025 թվականը: Այս մասին Twitter-ում հայտնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը: Բրազիլացի ֆուտբոլիստի գործող պայմանագրի ժամկետն...
18:07 08/05/2021Արոնյանն ԱՄՆ կտեղափոխվի օգոստոսինԳրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը ԱՄՆ հավաքականի կազմը կհամալրի օգոստոսին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտարարել է շախմատիստը: «Կարծում եմ մրցաշարերից հետո` օգոստոս ամսին կկայանա տեղափոխությունը»,-...
18:50 07/05/2021Հունգարիայի Ցեգետ քաղաքում կանցկացվի թիավարության միջազգային մրցաշարՄայիսի 12-13-ին Հունգարիայի Ցեգետ քաղաքում կանցկացվի թիավարության բայդարկա և կանոէ մրցաձևերի օլիմպիական վարկանիշային միջազգային մրցաշար: ՀԱՕԿ-ի փոխանցմամբ՝ մինչ այդ մարզաձևի միջազգային ֆեդերացիան...

12:05 10/11/2012Man City tracking Shakhtar pair Willian, FernandinhoManchester City are scouting the two Brazilians who almost brought Chelsea to their knees. Attacking midfielder Willian, who scored twice, and his sidekick Fernandinho are both now being tracked by...
17:57 09/11/2012Nani has hamstring injuryManchester United's Nani has been ruled out for 10 days with a hamstring injury and will miss Saturday's trip to Aston Villa, the Guardian reported.
15:26 09/11/2012Cavani wants to score more goals than MaradonaEdinson Cavani is dreaming of leapfrogging Diego Maradona on Napoli's list of all-time top goalscorers, Goal.com reports.
15:20 09/11/2012Del Potro plays tennis with AgueroJuan Martin Del Potro boosted his hopes of reaching the semi-finals of the Barclays ATP World Tour Finals with a crushing 6-0 6-4 victory over a below-par Janko Tipsarevic in front of his close...
15:05 09/11/2012Ozil: Borussia Dortmund can win Champions LeagueMesut Ozil says Borussia Dortmund can win this season's UEFA Champions League, after the German champions took four points off Real Madrid in the group stage of the competition, Goal.com reports.
18:24 08/11/2012Messi: We are still in first place and we are relaxedBarcelona's players reacted calmly to Wednesday's surprise 2-1 Champions League reverse at Celtic when the favourites squandered a chance to qualify from Group G with two games to spare, The...
16:47 08/11/2012Vilanova: I cannot blame my playersBarcelona manager Tito Vilanova has insisted that his players are not to blame after losing 2-1 to Celtic in the Champions League on Wednesday, Sports Direct News said.
15:45 08/11/2012PSG’s Ibrahimovic banned two matchesParis Saint-Germain striker Zlatan Ibrahimovic has been handed a two-match ban by a disciplinary panel for his red card against Saint-Etienne last weekend, Sports Mole reported.
15:09 08/11/2012Buffon: Juventus' destiny remains in our own handsGianluigi Buffon has insisted that Juventus still have every chance of reaching the knock-out stages of the Champions League following Wednesday's 4-0 home win over Nordsjaelland, Goal.com reports.
14:14 08/11/2012Krikor Sevag Mekhitarian in MartelliScoring 6 points out of 10, Armenian GM Krikor Sevag Mekhitarian (Brazil) finished second at a round robin tournament held in Martelli, Argentina.
19:19 07/11/2012Armenian chess players to participate in World Youth ChampionshipsA large group of Armenian chess players will participate in FIDE World Youth Chess Championships (U8 to U18) in Maribor, Slovenia.
17:18 07/11/2012Ibrahimovic invites De Rossi to PSGParis Saint-Germain ace Zlatan Ibrahimovic would welcome the proposed arrival of Roma’s Daniele De Rossi, Football Italia reports.
15:58 07/11/2012Hulk's sister freed after kidnappingAngelica Aparecida Vieira de Souza, a 22-year-old nutrition student and sister of the 26-year-old Zenit St.
15:52 07/11/2012Higuaín removed by muscle problemGonzalo Higuaín, the Argentine international and Real Madrid forward, suffered a muscle problem in the first few minutes of the Champions League match against Borussia Dortmund.
15:45 07/11/2012Pellegrini dismisses Milan rumoursManuel Pellegrini has laughed off reports linking him with a move to AC Milan after guiding Malaga to the Champions League knock-out stages, Goal.com reported.
18:56 06/11/2012Sargissian, Ter-Sahakyan participate in Spanish Team ChampionshipArmenian GMs Gabriel Sargissian and Samvel Ter-Sahakyan participate in the Spanish Team Championship in the composition of the Linex-Magic Club, Armenian Chess Federation website reported.
18:36 06/11/2012Aronian, Movsesian to participate in Tata Steel FestivalArmenian grandmaster Levon Aronian will participate in the main tournament of Tata Steel Festival on January 12-27, 2013 in Wijk aan Zee, Netherlands.
17:06 06/11/2012Rivaldo leaves Angolan side Kabuscorp after contract endsFormer World Footballer of the Year Rivaldo has left Kabuscorp after completing a short-term contract with the Angolan team, BBC Sport reports.
15:20 06/11/2012Arsène Wenger: Even if the situation is serious, it is not dramaticDuring one of the few moments of relative calm at Arsenal last season, Arsène Wenger was asked to reflect on the full-scale storm that had engulfed the club at the beginning of the campaign.