11:02 23/01/2015«Հայկական կողմը երկու զոհ ունի՝ ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների հարձակումից»Հակառակորդը կորուստներ կրելով և մարտական խնդիրը չկատարելով հետ է շպրտվել:
14:16 22/01/2015«Բոլոր հարցերին չեմ պատասխանել, քանի որ գոյություն ունի նախաքննության գաղտնիություն». Գևորգ ԿոստանյանԳլխավոր դատախազի կարծիքով՝ հայ և ռուս իրավապահները համատեղ կարողանում են պատշաճ վարել գործի ընթացքը
11:50 22/01/2015Դիվերսիայի փորձ՝ Տավուշում, կորուստներ չունենք. Ա. ՀովհաննիսյանԿորուստներ ու վիրավորներ չենք ունեցել». Ա. Հովհաննիսյան
10:18 22/01/2015Վատիկանում ցանկանում են Գրիգոր Նարեկացուն եկեղեցական դոկտորի կոչման արժանացնելԱյդ կոչումը տրվում է վաստակավոր աստվածաբանների:
14:52 21/01/2015Քաղաքագետ. Հայաստանը տեսանելի ապագայում չունի ռուսական ռազմաբազային այլընտրանքՀայաստանը տեսանելի ապագայում չունի ռուսական ռազմաբազային, ՌԴ-ի փոխարեն երրորդ երկրների հետ ավելի նպաստավոր ռազմաքաղաքական հարաբերությունների այլընտրանք: Այս մասին անդրադառնալով Գյումրիում ռուսական...
14:16 21/01/2015Հողին հանձնեցին փոքրիկ Սերյոժայի աճյունըԻ հիշատակ փոքրիկ Սերյոժայի՝ «Փոքրիկ հրեշտակին» գրությամբ ծաղկեպսակներ դրվեցին գերեզմանին:
12:07 21/01/2015Դիվերսիայի փորձ՝ Քարվաճառի ուղղությամբ. Հայկական կողմից կա զոհ և վիրավոր. ԼՂՀ ՊՆՀունվարի 20-ին լույս 21-ի գիշերը՝ ժամը 03:00-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի Քարվաճառի պաշտպանական ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական...
13:25 20/01/2015Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր ԲաստրիկինինՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեի նախագահ Ալեքսանդր Բաստրիկինին: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ 2015թ.
12:10 20/01/2015Ադրբեջանական կողմից ձեռնարկվել է հետախուզադիվերսիոն գործողությունների 8 փորձ. Հայկական կողմից կա մեկ զոհՀայկական կողմից կա մեկ զոհ. ԼՂՀ ՊՆ
14:06 19/01/2015Ռուս սահմանապահները թույլ են տվել օրենքի կոպիտ խախտում. Զ. ՓոտանջյանԱյս բոլոր իրադարձությունները հենց այնպես տեղի չեն ունենում: Գյումրու միջադեպը նույնպես պետք է այս ամենի համատեքստում դիտարկել, այլ ոչ թե նայել որպես մեկ մասնավոր դեպք: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման...
10:25 19/01/2015Հակառակորդը կիրառում է 60 և 82 մմ ականանետեր, սա նոր մակարդակ է.Ա. Հովհաննիսյան«Սա հայկական կողմին կստիպի ձեռնարկել համապատասխան քայլեր»:
10:46 17/01/2015Հանրապետության որոշ մարզերում ձյուն է տեղումՄիջպետական նշանակություն ավտոճանապարհները բաց են:
10:17 17/01/2015ԼՂՀ ՊՆ. Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմըՂարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ...
19:28 16/01/2015«Ընդունված չէ հյուրընկալվել հրավիրվողին՝ առանց սեփական հրավերի պատասխանը ստանալու»Նախագահ Սերժ Սարգսյանը` ի պատասխան Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի նամակի, որտեղ Թուրքիայի նախագահը Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին հրավիրել է ս.թ.
18:20 16/01/2015Մարդու հիշողության սահմանը կախված է կյանքի տևողությունիցThe Question-ը հրապարակել է մի շարք տարօրինակ հարցերի պատասխաններ: Արդյոք մարդու ուղեղի մեջ կարո՞ղ է սպառվել հիշողության համար տեղը: Այս հարցին պատասխանել է ԱՄՆ Իլինոյս նահանգի Հյուսիս-արևմտյան...
13:06 16/01/2015Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն իր մտահոգությունն է հայտնել Գյումրիի դեպքերի առնչությամբ«Մեր հորդորն է մեր զավակներին մնալ հանդարտության մեջ և չտրվել հրահրումներին ու սադրանքներին…»:
12:21 16/01/2015ԼՂՀ ՊՆ. Գիշերը հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել էՂարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով կրկին նկատվել է լարվածության աճ: Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման...
09:46 16/01/2015Գանգի կոտրվածք ստացած ոստիկանը վիրահատվել էՈստիկաններից մեկն ուղեղի ցնցում է ստացել, մյուսը կոնքին՝ բութ հարված:
16:34 15/01/2015Ակցիա՝ ՌԴ դեսպանատան մոտ. Տ. Խզմալյանը բերման է ենթարկվելՀայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան դիմաց հավաքված Հայաստանի քաղաքացիները պահանջում են Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների սպանության մեջ մեղադրվող Վալերի Պերմյակովին հանձնել ՀՀ իրավապահ...
12:00 15/01/2015Սերյոժա Ավետիսյանին արդեն սկսել են կերակրել զոնդի օգնությամբ. Առողջապահության նախարարԵրեխան ներկայումս գտնվում է վերակենդանացման բաժնում, վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր

09:52 20/04/201320 апреля – День астрономииСтарт Дню астрономии (Astronomy Day) был дан в 1973 году в Калифорнии. Президент Астрономической Ассоциации Северной Калифорнии Д. Бергер (Doug Berger) решил, что не стоит агитировать людей...
16:22 19/04/2013«Aznews.az»: Азербайджанские сказки пропагандируют зоофилию, инцест и гомосексуализмВ январе 2004 года президент Азербайджана Ильхам Алиев издал указ о массовых публикациях произведений на азербайджанском языке с использованием новой, латинской графики.
15:24 19/04/2013Крах компании «Армавиа» не оказал негативного воздействия на поток туристов в Армению. Заверения Ара ПетросянаВ связи с этим А. Петросян отметил, что данная проблема находится в центре внимания правительства РА, проводится мониторинг.
14:46 19/04/2013Анаит Бахшян назвала соперников союза партий «Здравствуй, Ереван» на выборах 5 мая – РПА, ППА и партия «Оринац еркир»«Партии „Оринац еркир” и „Процветающая Армения” (ППА) сегодня обладают таким оппозиционным словарным запасом, чему „завидуем” даже мы.
15:00 18/04/2013Возраст Левону Тер-Петросяну не помеха. Л. Зурабян не оценил память армянских журналистовПредставители СМИ напомнили Л. Зурабяну сей факт и еще раз поинтересовались, каким же это образом ранее возраст был помехой, а сейчас вдруг нет...
14:30 18/04/2013Бывший член АОД Ованнес Игитян считает оппозиционный АНК партией личности«Партия „Армянский национальный конгресс” (АНК) является партией личности. Я никогда не был членом партии АНК, я был членом Армянского общенационального движения (АОД) и считал, что АОД многое...
09:31 18/04/2013Сегодня Международный день памятников и исторических местДевизом Международного дня памятников и исторических мест (International Day for Monuments and Sites) стали слова: «Сохраним нашу историческую родину».
18:34 17/04/2013«Отец пытался улыбаться, когда целовал меня на прощание». О геноциде рассказывают пережившие его детиАмериканский музей Геноцида армян (англ. Armenian Genocide Museum of America (AGMA)) разместил на видеохостинге Youtube ролик о Геноциде армян в Османской империи 1915 года, геноциде африканского...
15:50 17/04/2013Ободряющее рукопожатие или «фото молодоженов»? А. Мартиросян отвечает на критику в адрес агитплаката союза «Здравствуй, Ереван»«Просто некоторые завидуют, потому что у них нет такого партийного лидера, с которым можно спокойно сфотографироваться и не бояться, что он уведет голоса», – резюмировал Армен Мартиросян.
12:38 17/04/2013Армения получит председательство в Комитете министров Совета Европы 16 мая16 мая Армения получит председательство в Комитете министров Совета Европы. В тот же день будет представлена программа, которую предстоит реализовать в ходе этого председательства. «Председательство...
09:40 17/04/2013Осадки на территории Армении продолжатся17-21 апреля ночью в Лорийской, Тавушской областях Армении, а также предгорьях Сюника возможно понижение температуры воздуха до 0...-2°C, сообщает служба Армгосгидрометцентра МЧС Армении.
16:45 16/04/2013В крахе компании «Армавиа» обвинили правительство Армении. Представитель ГУГА указал на безосновательность таких заявленийПо его словам, за последние 10 лет не было случая, когда бы «Армавиа» обратилась за помощью и не получила должной поддержки от правительства Армении.
15:41 16/04/2013Х. Арутюнян: Один из главных политических результатов президентских выборов – появление предпосылок формирования оппозиции«В поствыборный период появилась уникальная возможность создать адекватную и представляющую серьезный противовес властям оппозицию.
11:16 16/04/2013Первый международный фестиваль поэзии открывается в АрменииФестиваль проводится в рамках проекта «Ереван – всемирная столица книги 2012».
10:29 16/04/2013Полиция Армении отмечает 95-летний юбилей. Поздравительное послание начальника полиции Владимира ГаспарянаНачальник полиции, генерал-лейтенант Владимир Гаспарян направил послание по случаю Дня полиции. «От имени коллегии Полиции Армении и от моего имени поздравляю с нашим профессиональным праздником –...
14:16 15/04/2013Гарник Исагулян: В ближайшие два года бессмысленно ожидать каких-либо политических развитий во внутренней жизни Армении«Можно констатировать, что внутренняя жизнь в стране достаточно спокойная и повода к беспокойству нет».
12:28 15/04/2013Переговоры ГУГА Армении с некоторыми иностранными авиаперевозчиками увенчались успехом: цены на авиабилеты снизились«На данный момент мы достигли согласия, обсуждаются технические вопросы, связанные с перевозкой».
15:50 13/04/2013Игры с аббревиатурой «АНК». Эксперт попытался разобраться в действиях и целях оппозиционного Армянского национального конгресса«Создается впечатление, что лидеры этой части политического поля специально предпринимают шаги, чтобы ввести общественность в заблуждение».
15:04 13/04/2013Гагик Царукян не может «оторваться» от властей. Заявление лидера АНК Левона Тер-ПетросянаГагик Царукян не может «оторваться» от властей. Он имеет огромное хозяйство. Об этом сегодня в ходе учредительного съезда партии «Армянский национальный конгресс» заявил первый президент Армении...
09:37 13/04/2013Сегодня в СКК им. Карена Демирчяна состоится учредительный съезд оппозиционного АНКСегодня, 13 апреля, в малом зале Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна состоится учредительный съезд партии «Армянский национальный конгресс». Как сообщает пресс-служба АНК, на съезде...