16:29 14/01/2015Որոշում է կայացվել՝ Պերմյակովին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասինՀՀ քննչական կոմիտեն իրականացնում է հանցագործության հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննության ապահովմանը ուղղված գործողություններ
13:45 14/01/2015Ադրբեջանական կողմից արձակած կրակոցի պատճառով ԵԱՀԿ դիտարկումն ընդհատվել էԱյսօր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է...
10:00 14/01/2015Ավետիսյանների ընտանիքի անդամների հոգեհանգիստն այսօր էՍտեղծվել է մարզային ու քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչներից կազմված համատեղ աշխատանքային խումբ:
13:36 13/01/20152014 թվականին «Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններից մեկնողների թիվը կազմել է 1 039 891 ուղևոր2014 թվականին «Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայանները սպասարկել են 2 մլն 082 հազար 755 ուղևոր, ինչը շուրջ 324 511 ուղևորով կամ 18,5 տոկոսով ավելի է 2013 թվականի ցուցանիշի նկատմամբ: Այս մասին հաղորդում...
10:09 13/01/2015Հին տոմարով նոր տարի. հունվարի 13-ը համարժեք է դեկտեմբերի 31-ինՀունվարի 13-ը համարժեք է դեկտեմբերի 31-ին:
09:51 12/01/2015Ա. Հովհաննիսյան. ՀՀ ԶՈՒ-ն թույլատրել է միջդիրքային տարածքից հանել դիվերսանտի դիակըՀայկական ստորաբաժանումները արժանի հակահարված են տվել բոլոր կրակոցներին:
09:36 12/01/2015Եղվարդի թիվ 1 մանկապարտեզի տնօրենն ընդունել է առաջադրված մեղադրանքըՄ.Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել անիտարահակահամաճարակային կանոնները խախտելու հատկանիշներով:
13:33 10/01/2015ԼՂՀ ՊՆ. Առաջնագծում նկատված լարվածությունը շաբաթվա վերջում սկսել է նվազելՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 4-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 2500 անգամ, որի...
10:32 10/01/2015Առաջիկա մի քանի օրը 0-ից բարձր ջերմաստիճան չի գրանցվիԵրևանում հունվարի 10-ից 14-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
14:29 09/01/2015Նոր ահաբեկչություն Ֆրանսիայում. կասկածյալները հետախուզվող Կուաշի եղբայրներն ենԸստ ֆրանսիական ոստիկանության կասկածների, անհայտ անձինք, հնարավոր է, Շառլի հեբդո խմբագրության վրա հարձակում գործած ահաբեկիչներն են
11:29 09/01/2015Գիշերը սահմանում նկատվել է լարվածության նվազման միտումՀունվարի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում, նախորդ օրերի համեմատ, նկատվել է լարվածության նվազման միտում: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ ՊՆ մամուլի...
14:44 08/01/2015ՃՈ-ն հորդորում է ցուցաբերել ծայրաստիճան զգոնությունՏեղացած առատ ձյան և բքի պատճառով այսօր՝ ժամը 12:00-ի դրությամբ, փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Աշոցքից Տաշիր տանող հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհը: Ոստիկանության մամուլի ծառայությունը հայտնում...
12:00 08/01/2015Ֆրանսիայում եռօրյա սուգ է հայտարարվածֆրանսիական Charlie Hebdo ամսագրի խմբագրության նկատմամբ նախրեին իրականացել է ահաբեկչություն
11:30 08/01/2015Փակ ու դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ՝ Հայաստանի տարածքումԱյսօր` ժամը 10.00-ի դրությամբ, ՀՀ տարածքում կան փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ: ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարության տեղեկացմամբ, ձնաբքի հետևանքով փակ է Վարդենյաց...
13:00 07/01/2015Այսօր հանգուցյալների հիշատակության օր է՝ ՄեռելոցՍ. Պատարագից հետո, բոլոր եկեղեցիներում կատարվում է հոգեհանգստյան արարողություն, որից հետո մարդիկ այցելում են հարազատների շիրիմները:
10:22 06/01/2015Նշանակվել են ԵՏՄ–ում Հայաստանի ներկայացուցիչներըՀայաստանը հունվարի 2-ից Եվրասիական տնտեսական միության անդամ է: ԵՏՄ մարմիններն են՝ Բարձրագույն եվրասիական տնտեսական խորհուրդ, Եվրասիական միջկառավարական խորհուրդ, Եվրասիական տնտեսական հաձնաժողով,...
10:10 06/01/2015Սուրբ Ծնունդ և ԱստվածահայտնությունՀունվարի 6-ին Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը:
13:55 05/01/2015ԼՂՀ ՊՆ. Շփման գծում իրադրությունը մնում է լարվածՀայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 4500 կրակոց:
13:36 29/12/2014Քաղաքական վերլուծաբանը՝ 2015-ին հայ-ադրբեջանական հնարավոր լարվածության մասին«Տարվա երկրորդ կեսում հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների լարվածությունը, տարածաշրջանում կատարվողը, ինչպես նաև Ադրբեջանում, թույլ են տալիս ինձ ասել, որ 2015-ին ևս կունենանք մեծ ռիսկեր: Նույն...

09:27 13/04/2013Синоптики прогнозируют в Армении кратковременный дождь и облачность13 апреля преимущественно в восточных районах Армении, 15-16 апреля во второй половине дня и ночью в большей части областей, а 17 апреля на всей территории республики ожидаются кратковременный дождь...
18:30 12/04/2013Большинство подростков в Армении хотят служить в армии. Данные опросаФакультет журналистики Ереванского Государственного Университета (ЕГУ) реализовал двухгодичную программу исследования, посвященную влиянию электронных СМИ, телевидения, социальных сетей, компьютерных...
17:27 12/04/2013Армяне не бывали в Космосе, однако… О вкладе и уникальной роли армянских ученых в развитии астрономии и освоении ВселеннойПо решению Генассамблеи ООН ежегодно 12 апреля отмечается Международный день полета человека в космос.
12:07 12/04/2013В Грузии загорелся трейлер с 30 тоннами армянского коньякаВ Грузии загорелся трейлер, перевозящий 30 тонн коньяка из Армении. Об этом сообщает РИА Новости со ссылкой на местное телевидение. Информации о владельце груза пока нет. Возгорание произошло, когда...
18:53 11/04/2013В Ереване вместо опухоли врачи обнаружили в теле пациентки забытый во время предыдущей операции бинтНа днях в одном из роддомов Еревана произошел весьма примечательный случай. Подробности сообщает независимая журналистка Сюзи Бадоян. Согласно информации, в Республиканский Центре перинатологии,...
15:20 11/04/2013«Оne way ticket»? Э. Шармазанов о поездке лидера Hello Revolution в Армении Раффи Ованнисяна в МосквуПредставитель правящей Республиканской партии Армении в ответ отшутился: «Через Москву в Вашингтон. Чего вы хотите?»
11:55 11/04/2013Омбудсмен Армении направил главе полиции заявление с целью выяснить обстоятельства событий 9 апреляОмбудсмен дал положительную оценку работе начальника Полиции Армении Владимира Гаспаряна, в результате чего «удалось избежать массовых столкновений и кровопролития.
11:17 11/04/2013Если все продолжится таким же образом, РПА на выборах в Совет старейшин Еревана получит большинство. Мнение эксперта«Часть тех граждан, придерживающихся оппозиционных взглядов, могут и не пойти на выборы...».
12:25 10/04/2013Лариса Алавердян: 10 апреля 1992 года Азербайджан совершил в отношении жителей села Марага геноцид«То, что произошло 10 апреля 1992 года в мирном карабахском селе Марага, баронесса Кэролайн Кокс назвала современной Голгофой, и этим все сказано», – заявила в ходе сегодняшней пресс-конференции...
11:18 10/04/2013Марага: Минул 21 год со дня бесчеловечной и варварской расправы азербайджанских боевиков над армянским селомСтремление азербайджанской стороны во что бы то ни стало завладеть этим селом объяснялось сразу несколькими причинами, главными из которых стали нефтяные интересы и агрессивная армянофобия.
15:26 09/04/2013Президент Серж Саргсян принял отставку правительства Армении«Хочу, чтобы каждый из вас был уверен: вне зависимости от всех оценок, вы создали благоприятные условия для нового правительства...»
12:27 09/04/2013Президент Армении Серж Саргсян принес присягу в служении своему народу и государствуВ Спортивно-концертном комплексе (СКК) им. Карена Демирчяна началась церемония инаугурации новоизбранного президента Армении Сержа Саргсяна. Серж Саргсян поднялся на сцену по красной ковровой...
13:58 08/04/2013Авиакомпания «Армавиа» намерена обратиться в суд с заявлением о банкротствеКомпания «Армавиа» собирается обратиться в суд с заявлением о банкротстве. «На данный момент подготавливаются документы. Это непростой процесс»,– заявила пресс-секретарь авиакомпании Нана Аветисова....
12:53 08/04/2013«Армения – очень важная страна для нас». В Ереване проходит форум с участием армянских и турецких предпринимательницС целью представить турецким предпринимателям бизнес-среду Армении сегодня в Ереване стартовал форум с участием армянских и турецких предпринимательниц на тему «Установление коммерческих и...
11:00 08/04/2013Изабелла Мурадян: Банкротство компании «Армавиа» – последствие неурегулированности сферы«Сфера должна быть окончательно урегулирована, а отношения между действующими в сфере субъектами – нормализованы»,
09:44 08/04/2013Сегодня днем температура воздуха в Ереване составит +29°СНа территории Армении 8 апреля ожидается погода без осадков, 9-11 апреля преимущественно во второй половине дня возможны кратковременный дождь и облачность.
14:29 06/04/2013Действия лидера Hello Revolution в Армении Р. Ованнисяна напоминают Артуру Багдасаряну фильм «Неуловимые мстители»Артур Багдасарян отметил также, что этот шаг Раффи Ованнисяна чреват обострением внутриполитической ситуации в стране.
10:03 06/04/2013Армянская Апостольская церковь отмечает День памяти Усечения головы Св. Иоанна КрестителяВ следующую за праздником Св. Воскресения субботу Армянская Апостольская церковь отмечает день памяти Усечения головы Св. Иоанна Крестителя. Евангельская история Крестителя Господня и Предтечи –...
16:20 05/04/2013В условиях блокады Армения не должна отдавать воздушные ворота чужестранцу. В. Сафарян о необходимости спасения «Армавиа»«Армения – государство, находящееся в условиях блокады. Наши воздушные ворота мы не может доверить чужестранцам. Это серьезная политическая проблема».
14:13 05/04/2013Минобороны Армении опровергает информацию о пересечении границы гражданином АзербайджанаПо информации азербайджанских СМИ, 2 апреля один из жителей приграничного с Арменией Газахского района Азербайджана заблудился в лесу и есть подозрения относительно того, что он оказался на армянской...