16:27 21/10/2025Առանձնապես խոշոր չափերով թմրամիջոցը մաքսանենգությամբ ՀՀ տեղափոխած անձը կալանավորվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
16:19 21/10/2025Պետությանն է վերադարձվել շուրջ 13.5 միլիոն ԱՄՆ դոլարին համարժեք գույքՎերջին 3 տարիների ընթացքում, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման լիազորությունների շրջանակում, ի թիվս այլնի, կնքվել է հաշտության 9 համաձայնություն.
15:31 21/10/2025Իշխանությունը չի հաշտվում ժողովրդի կամաարտահայտության հետ. Գոհար ՄելոյանՍահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը գրում է. «Որպես իրավաբան ու Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի՝ ինձ հետաքրքիր չէ, թե ի՞նչ բնույթի կոռուպցիոն հանցագործությունների մեջ է մեղադրվում...
14:44 21/10/2025Արմենը սպանել է ռուս ՊոլիտիկինՀամացանցում հայտնվել են «Փակ դպրոց» սերիալի օպերատոր Սերգեյ Պոլիտիկի սպանության կադրերը։ծ Կինոռեժիսոր և օպերատոր Սերգեյ Պոլիտիկը դանակահարվել է Մոսկվայի Ստալևարով փողոցում գտնվող իր տան մուտքի մոտ։...
14:27 21/10/2025Փաստաբան Ռուբեն Մխիթարյանի գործողություններում որևէ ոչ իրավաչափ վարքագիծ առկա չէ. Սիմոն Բաբայան«Պետք է արձանագրել, որ վերջին օրերին տեղի ունեցող փաստաբանների իրավունքների խախտումների շարունակականությունը խիստ մտահոգիչ է»:
14:25 21/10/2025Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործով ստացվել է դատագենետիկական փորձաքննության եզրակացությունը. ՔԿՄերձավանում տեղի ունեցած սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ստացվել է դատագենետիկական փորձաքննության եզրակացությունը, համաձայն որի՝ կատարված խուզարկության...
13:04 21/10/2025Գյումրու քաղաքապետի սենյակը հսկում են ոստիկաններըԳյումրու քաղաքապետ Վարան Ղուկասյանի աշխատասենյակն այս պահին էլ հսկում են ոստիկաններ։ Ինչպես փոխանցում է քաղաքապետի խորհրդական Լիլիթ Աղեկյանը, ոստիկանները նշել են, որ այսօր էլ իրավապահնեը...
12:23 21/10/2025Գյումրու քաղաքապետարանի ձերբակալված ութ պաշտոնյաներից 5-ը կալանավորվել ենԳյումրի համայնքի մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու, վերջիններիս կաշառք տալու, ինչպես նաև նույն պաշտոնատար անձանց կողմից խմբի կազմում, նախնական համաձայնությամբ իրենց լիազորությունները...
11:57 21/10/2025«Մեղադրանք»-քաղաքական հետապնդման հիման վրա 120 օրից ավելի է ինչ ակնհայտ ապօրինի կալանավորված է Սամվել Կարապետյանը. Վարդևանյան«Իրավապահ մարմինները բացառապես քաղաքական հետապնդման պայմաններում դեռևս պնդում են, որ 2025 թվականի հունիսի 17-ին Սամվել Կարապետյանի կողմից Մայր Աթոռը պաշտպանող մեկ նախադասությունը հանդիսանում է...
11:09 21/10/2025Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ իրականացվում են վատ վերաբերմունքի դրսևորումներ. ՓաստաբանՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանին դատական նիստի ավարտից հետո չհաջողվեց Վարդան Ղուկասյանին փոխանցել տաք բաճկոնը։ «24 ժամ է անցել մարդու ձերբակալությունից, աշխատանքային հագուստով տարել են։ Թույլ չտվեցին...
10:20 21/10/2025Վարդան Ղուկասյանը 2 ամսով կալանավորվեցԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը կալանավորվեց երկու ամսով։ Այս մասին հայտնեց փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Վարդան Ղուկասյանի խափանման միջոցի կալանավորման միջնորդություննը մակագրվել է...
09:46 21/10/2025Գյումրիում քաղաքապետարանի մոտից բերման ենթարկված 33 անձ ձերբակալվել էԳյումրիում հոկտեմբերի 20-ին զանգվածային անկարգություններին մասնակցելու, արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում 33 անձ ձերբակալվել է։ Այս...
09:36 21/10/2025Մանվել Գրիգորյանի ժառանգներից և նրան փոխկապակցված անձանցից կբռնագանձվի ավելի քան 1,2 միլիարդ դրամի գույք ու դրամական միջոցԴատախազության հայցապահանջը մասնակի բավարարվել է
07:56 21/10/2025Վարդան Ղուկասյանի վերաբերյալ դատարանը որոշումը կհրապարակի ժամը 9։45-ինԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ երկամսյա կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացրած միջնորդության վերաբերյալ դատարանի որոշումը կհրապարակի ժամը...
00:26 21/10/2025Երկիրն էս իրավական քաոսում պահելը որևէ արդարացում չունի. փաստաբան«Հերթական անգամ քրեադատավարական հարկադրանքի միջոցները կիրառվում են դատավարական տրամաբանությանը հակառակ` անձին պատժելու, վնասելու նպատակով:>Ընկերոջս` Ruben A.
23:18 20/10/2025Այս պահին Գյումրիում չորս հոգու տեղափոխեցին ՁՊՎ, հավանանաբար կտանեն կալանքի հարցի քննարկման. Իրավապաշտպան«Այս պահին Գյումրիում չորս հոգու տեղափոխեցին ՁՊՎ, հավանանաբար կտանեն կալանքի հարցի քննարկման, ևս 18 հոգի քննչականում են, կան նաև նոր բերման ենթարկվածներ ըստ իմ աղբյուրների»,- հայտնում է գյումրեցի...
21:49 20/10/2025Մարտուն Գրիգորյան. Այս պարագայում ափսոսում եմ, որ այս հարցում ես ճիշտ էի, դուք՝ սխալվեցիք«Ախր, ասողին լսող էր պետք։ Քարոզարշավի վերջին օրերից սկսած մանրամասն՝ դրվագ առ դրվագ ասում էի ու զգուշացնում, թե ՔՊ-ն գյումրեցիների դեմ ի՞նչ սցենար է նախապատրաստում, թե խոցելի թեկնածուի դեպքում...
21:47 20/10/2025Արթուր Չախոյանն ահազանգել է ոստիկանություն, սակայն անպատասխան է մնացել. Մեսրոպ Մանուկյան«Գյումրիում շոուների ֆոնի վրա Երևանում ապօրինի հողազավթում է լինում ու զրո արձագանք։ Հիմա որ ֆռանք իրենց ասենք, դուք թալանչի եք, նեղանալո՞ւ եք»,-այս մասին նշում է Երևանի ավագանու ընդդիմադիր Անդամ...
21:23 20/10/2025Տիգրան Աբրահամյան. Եթե նման համակարգեր ունեիք, ապա ինչո՞ւ դա չէիք կիրառում Փարաքարում ու մարդկային կյանքեր փրկում«Դաշտում տեղեկատվություն է շրջանառվում, որ Վարդան Ղուկասյանի գործով գաղտնալսումն իրականացվել է ԱԹՍ-ի միջոցով՝ հագեցված հատուկ գաղտնալսման համակարգով.
20:50 20/10/2025«Լրագրողնե՛ր, ճանապարհ բացե՛ք, խոչընդոտում եք»․փոխոստիկանապետը ճանապարհ է բացում՝ Ղուկասյանին տեղափոխելու համար«Լրագրողնե՛ր, դուրս են գալիս, ճանապարհ բացե՛ք»,- Հակակոռուպցիոն կոմիտեի բակում լրագրողներին ու ներկաներին մի կողմ ուղորդելով ասաց ոստիկանապետի տեղակալ Կարեն Հակոբյանը։ Լրագրողները փորձեցին...

15:39 01/04/2023Тадевос Аветисян: Спущен политический заказ о лишении Мгера Саакяна свободыДепутат Национального Собрания от фракции блока «Армения» Тадевос Аветисян на своей странице в Facebook сообщил, что ближе к полуночи они посетили задержанного депутата Мгера Саакяна.
15:19 01/04/2023У Мгера Саакяна диагностирован перелом правой рукиАдвокат депутата парламента от фракции «Армения» Мгера Саакяна – Рубен Меликян – на своей странице в Facebook написал: «После рентгеновского обследования у Мгера Саакяна диагностирован перелом правой...
12:42 01/04/2023СНБ Армении: На участке Тех-Корнидзор состоялась встреча между представителями Армении и АзербайджанаНа участке Тех-Корнидзор состоялась встреча между представителями Армении и Азербайджана, осуществлены работы по уточнению границы, в результате чего ситуация на данном участке существенно улучшилась.
11:29 01/04/2023Минобороны Армении: Между военнослужащими ВС РА по недоразумению произошла перестрелка, 1 военнослужащий погиб31 марта, около 22:50, в юго-восточной приграничной зоне РА, в условиях крайне низкой видимости, между военнослужащими ВС РА по недоразумению произошла перестрелка.
18:46 31/03/2023Ерванд Варосян: Любое преследование в отношении Мгера Саакяна впредь – незаконноеАдвокат Ерванд Варосян, коснувшись распространенного немногим ранее Следственным комитетом Армении сообщения о задержании депутата Национального Собрания от фракции «Армения» Мгера Саакяна, пишет:...
18:35 31/03/2023СК Армении: Оппозиционный депутат Мгер Саакян задержан31 марта 2023г. из Национального Собрания РА в полицию МВД РА поступил сигнал, а затем и от депутата НС РА поступило сообщение о том, что 31 марта 2023г., около 11:15, в ходе закрытого рабочего...
15:15 31/03/2023Рубен Меликян представил подробности инцидента в парламенте АрменииРугательств не было, других ударов тоже.
15:05 31/03/2023Сейран Оганян: Воспользовавшись присутствием Алена Симоняна, замначальника полиции начал толкать Мгера СаакянаС. Оганян, что при действующих властях демонстрируется абсолютно предвзятый подход также по части действий полиции.
15:11 30/03/2023Артур Казинян: Было бы правильно, если бы полномочие выдвижения кандидата на должность омбудсмена было отведено политической оппозицииБывший депутат Национального Собрания Армении, председатель партии «Одна Армения» Артур Казинян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Было бы правильно, если бы полномочие выдвижения кандидата...
12:41 30/03/2023Степан Даниелян: В основе – не реальная политика, а эфемерная идея справедливостиПолитолог Степан Даниелян пишет: «Вильсон-2. Взявшее по стечению обстоятельств власть сборище вернулось к душевному состоянию правительства 1920-х годов. Если тогда вся надежда была на Севрский...
16:20 29/03/2023Amnesty International: В Армении зафиксировано ухудшение состояния окружающей средыМеждународная правозащитная организация Amnesty International зафиксировала ухудшение состояния окружающей среды в Армении.
15:40 29/03/2023Н. Норикян: Получены заключения судебно-медицинской экспертизы 10 из 15 военнослужащих, погибших при пожаре в селе АзатН. Норикян сообщил, что до сих пор были допрошены родители только 10 военнослужащих.
17:37 28/03/2023Фракция «Гражданский договор» выдвинула кандидатуру Анаит Манасян на должность ЗПЧ АрменииФракция Национального Собрания Армении «Гражданский договор» выдвинула кандидатуру Анаит Манасян на должность Защитника прав человека Армении.
15:37 28/03/2023Владимир Гаспарян: Категорически не принимаю выдвинутое обвинениеОн отметил, что оскорблен.
13:24 28/03/2023Эдгар Казарян – кандидат на пост омбудсмена АрменииПредседатель постоянной Комиссии Национального Собрания по защите прав человека и общественным вопросам, беспартийный депутат НС Армении Тагуи Товмасян опубликовала заявление по выдвижению...
19:40 27/03/2023Источник в МИД России: Москва считает неприемлемыми планы Армении по присоединению к Римскому статуту МУСМосква считает абсолютно неприемлемыми планы Еревана по присоединению к Римскому статуту Международного уголовного суда (МУС) на фоне юридически ничтожных "ордеров" в отношении руководства РФ.
15:21 27/03/2023За год в Грузии были изнасилованы 29 подростковВ 2022 году в Грузии жертвами изнасилования были признаны 29 несовершеннолетних, сообщила Национальная служба статистики.
14:23 27/03/2023Заседание по делу продюсера Армена Григоряна отложеноСледующее заседание назначено на 6 апреля.
11:57 27/03/2023Суд отклонил жалобу защиты на арест экс-министра обороны Вигена СаркисянаВынесенный приговор суда оставлен без изменений.
10:59 27/03/2023МВД Арцаха: За 7 дней зафиксировано 2 случая нарушений на границеПринимаются меры по раскрытию случая мошенничества и в направлении предупреждения и раскрытия иных преступлений.